האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

תוכנית הכנס הגנאלוגי השנתי ה-15

תוכנית הכנס הגנאלוגי השנתי ה-15

logo-kenes-2

יום ראשון 31 במאי 2020 ח' סיון תש"ף

09:00 - 09:30

התכנסות, הרשמה, כיבוד קל (לחברי עיל"ם בלבד)

09:30 - 11:00
האספה הכללית של עיל"ם (לחברי עיל"ם בלבד)
 
10:00 - 11:00
הרשמה והתארגנות, כיבוד קל (לאורחי הכנס)

פתיחת מרכז מידע: למשפחות יוצאי בבל, רומניה הגדולה, לדוברי גרמנית, קהילות דוברי לדינו
פתיחת מרכז הדרכה: יד ושם, בית התפוצות, הספרייה הלאומית, הארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי, יד יצחק בן צבי, הארכיון הציוני, ארכיון הג'וינט, עיל"ם, MyHeritage
בבקר הכנס ניתן להירשם ולפנות ישירות למרכז ההדרכה ולמרכז המידע
 

מושב פתיחה

 
11:00 - 11:15
משה גולן, יו"ר עיל"ם, דברי פתיחה
11:15 - 12:00

הרצאת פתיחה: יהודים נודדים בגבולות משתנים


ד"ר לאה הבר גדליה
 
12:00 - 13:30

ארוחת צהריים , הפסקת צהריים

מרכז מידע והדרכה
 

מושב ראשון

מושב שני

 
13:30 - 13:40

יוצאי בבל


בחסות מרכז מורשת יהדות בבל
יו"ר עליזה דיין חממה

יוצאי ארצות דוברות גרמנית


בחסות ארגון יוצאי מרכז אירופה
יו"ר דבורה הברפלד
13:30 - 13:40
13:40 - 13:55
סרט קהילה של מרכז מורשת יהדות בבל


סרט קהילה מבית התפוצות
תיעוד חיי היהודים בברלין בשנות ה- 30
רבקה אדרת
13:40 - 13:55
13:55 - 14:30
מי הם יהודי בבל של המאה העשרים
ד"ר צבי יהודה
1700 שנות חיים יהודיים במרכז אירופה
ד"ר אירנה בן דוד, מנהלת מכון ליאו בק
13:55 - 14:30
14:30 - 15:00
ירושת הכתר האנגלי – משפחת אגא אלעזר רפואה הלוי
עו"ד משה שחל
גרמנים יהודים, יהודים גרמנים, גרמניה וישראל
רותי אופק
14:30 - 15:00
15:00 - 15:30
משפחה וקהילה בכתביו של חכם יצחק ברזאני מארביל
רחל סילקו

יומנו של סבא וילי כהן כנקודת מוצא למחקר על הקהילה היהודית בברסלב בשנים 1933 - 1941
ד"ר תמר גזית
15:00 - 15:30
15:30 - 16:00
ספור הצלת ארכיון הקהילה היהודית בבגדד
Harold Rhode

ארכיון באד ארולסן בגרמניה (ITS) היסטוריה ודרכי חיפוש
סימה ולקוביץ'
15:30 - 16:00
16:00 - 16:15

הפסקה: כיבוד קל

 

מושב שלישי

מושב רביעי

 
16:15 - 16:25

יוצאי רומניה הגדולה


בחסות א.מ.י.ר – ארגון מאוחד של יוצאי רומניה בישראל
יו"ר: מיכה חריש

יוצאי ארצות דוברי לדינו


בחסות הרשות הלאומית לתרבות הלאדינו
יו"ר: פרופ' תמר אלכסנדר
16:15 - 16:25
16:25 - 16:40
סרטים מבית התפוצות: סרטים על חיי קהילה ברומניה בתחילת שנות ה- 20
רבקה אדרת
גרוש ספרד – לאן פנו הגולים ללכת?
פרופ' עליזה מיוחס ג'יניו
16:25 - 17:10
16:40 - 17:25
איך ובאילו נסיבות קמו קהילות יהודי רומניה הגדולה
ד"ר רפי ואגו
סרטים מבית התפוצות: חתונות בנוסח ספרדי מאמצע המאה ה- 20 בתורכיה, מרוקו ופורטוגל
רבקה אדרת
17:10 - 17:25
17:25 - 18:00
מחקר גנאלוגי יהודי בשטחי "הממלכה הרומנית הישנה"
סורין גולדנברג
שורשים, שואה ותקומה – שש"ת יהדות יוון
פרופ' אילן צרפתי
17:25 - 18:00
18:00 - 18:30
על קהילת יהודי בוקרשט
דויינה מייסלס
משבתאי צבי למהפכת התורכים הצעירים: יהודים ו'מאמינים' באיזמיר, איסטנבול וסלוניקי
ד"ר גילה הדר
18:00 - 18:30
18:30 - 19:00
זיגפריד יגנדורף - מוגילב, "הטורנטוריה" והארכיון
רותי מרשנסקי
תעלומת יהודי מקדוניה
ד"ר רחל לוי דרומר
18:30 - 19:00
19:00 - 19:30

הפסקה מנוחה / מרכז ההדרכה ומרכז המידע

 

מושב הערב - תיעוד ומופעי פולקלור

 
19:30 - 20:30

ארוחת ערב חגיגית

20:30 - 22:30
תיעוד מנהגי חתונה וטכסי חינה בקרב יהודי בגדד בהנחיית רבקה אדרת באדיבות בית התפוצות
מוסיקת פולקלור רומני בחסות א.מ.י.ר
שירת הלאדינו ושירי א"י היפה עם הזמר שבי קציר בחסות הרשות הלאומית לתרבות הלאדינו

יום שני 1 ביוני 2020 ט' סיון תש"ף

07:30 - 09:00

ארוחת בוקר

מושב הסדנאות

09:00 - 09:30
סדנה פתוחה: תעלומות משפחתיות בלתי פתורות
(פרזנטציה ודיון פתוח)
יו"ר ומנחה: סיני זילבר
09:30 - 10:00

חקר שורשי משפחה עירקיים – קשיים והישגים


אילן קשת
עירק
10:00 - 10:30

איתור שורשי משפחתי הבולגרית בדרך מארגון לקהיר


יעקב אלעד
לאדינו
10:30 - 11:00

סעו ציונה


אורן טוקטלי
יקים
11:00 - 11:30

הפסקה: כיבוד קל


11:00 - 11:30
11:30 - 12:00

חידושים בכלים גנאלוגיים


נציג MyHeritage
טכנולוגיה
12:00 - 12:30

היכרות עם אתר האינטרנט החדש של עיל"ם


אורי שחף, בונה האתר החדש של עיל"ם
טכנולוגיה
12:30 - 14:00

הפסקת צהריים

מרכז ההדרכה
מרכז המידע

מושב חמישי


מגילות יוחסין


יו"ר ד"ר אריה מורגנשטרן
14:00 - 14:45

גילוי שורשי משפחת דסה בעקבות פגישה עם הסופר חוזה קמילו סלה


ד"ר איציק לוי
לאדינו
14:45 - 15:25

"עונג שבת" – זיכרונות בונים היסטוריה


אריאל הדרי
עירק
15:25 - 15:45

ספור אישי: עלייתי מעירק והוצאתו להורג של אחי נעים


סמי הללי
עירק
15:45 - 16:30

שושלת היוחסין במשפחת הרבנים לבית גוטמן


הרב אלחנן גוטמן
רומניה
16:30 - 17:15

משפחת הרבורגר – סיפור משפחתי


אביעד בן יצחק
יקים
17:15 - 17:30
סיום הכנס.
שלום ולהתראות בכנס הגנאלוגי השנתי ה-16 ב- 2021

Comments are closed.

נגישות