בזום, וההרשמה בעיצומה. אני מזמין כול אחד ואחת מכם להצטרף לחבורת הלומדים […]" />

האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

ניוזלטר 2022-11-3 חזרה לדף כל הניוזלטר

משולחנו של יו"ר עיל"ם                                

 

המחזור השלישי של המדרשה לחקר ההיסטוריה והמורשת המשפחתית, הנצחה וחיפוש קרובים ייפתח ביום ג' 06 בדצמבר 2022 שעה 16:30,בזום, וההרשמה בעיצומה.

אני מזמין כול אחד ואחת מכם להצטרף לחבורת הלומדים במסלול המתאים לה או לו. פרטים על המדרשה וטופס הרשמה תוכלו למצוא באתר האינטרנט של עיל"ם בלחיצת כפתור. בהמשך הניוזלטר בחרנו להביא בפניכם פעם נוספת את עיקרי הדברים.

לשואלים הרבים אני רוצה לבשר כי השיעורים מוקלטים ועומדים לרשות הלומדים לאורך תקופת מסלול הלימודים.

ועוד תשמחו לדעת כי בתקופת הלימודים סגל ההוראה הגנאלוגי של המדרשה מלווה באופן צמוד ואישי את המחקר המשפחתי של הלומדים.

ובהזדמנות זאת אני מבקש להודות לעמותת דורות ההמשך ולעמותת מורשת הבריחה שהיו שותפות ליוזמה להרחיב את לימודי המדרשה לחקר משפחות ניצולי שואה ומסעם לארץ ישראל.

הנהלת המדרשה וסגל ההוראה מצפים לכם,

משה גולן

 

לחצו למידע, הרשמה ותשלום למדרשה

המדרשה לחקר שורשי משפחה, הנצחה וחיפוש קרובים

 המדרשה מיועדת לכול מי שמעוניין לחקור בצורה שיטתית את ההיסטוריה והמורשת המשפחתית ומציעה לו לבחור באחד או יותר ממסלולי למידה אלה: 

  • מסלול משולב של 2 מפגשי הכנה להקניית מושגי יסוד ובניית עץ משפחה ואחריהם 14 מפגשי מסלול מתקדמים שבהם הלומדים ירכשו כלים ושיטות מחקר ויתנסו בחיפוש מושכל במאגרי מידע הדרושים לחקר ההיסטוריה המשפחתית. המסלול המשולב ייפתח ביום ג' 06.12.2022 ויימשך על פני 16 מפגשים שבועיים סך הכול.
  • מסלול מתקדמים לכאלה שמעוניינים לפסוח על מפגשי ההכנה ולגשת ישירות לרכישת כלים ושיטות מחקר ולהתנסות בחיפוש מושכל במאגרי המידע הדרושים לחקר ההיסטוריה המשפחתית. המסלול ייפתח מיד אחרי חג החנוכה ביום ג' 27.12.2022 למשך 14 מפגשים שבועיים רצופים, למעט שבוע חופשי אחד שבו נופל חג הפורים.
  • מסלול מתמחים במגמת אירופה ייפתח ביום ג' 02.05.2023 למשך 5 מפגשים שבועיים רצופים.
  • בשונה מן האחרים, רק מסלול מתמחים במגמת חקר משפחות ניצולי שואה מתקיים בימי ד' (במקביל למגמת אירופה) החל ב- 03.05.2023 למשך 5 מפגשים שבועיים רצופים.
  • מסלול מתמחים יוצאי ספרד ופורטוגל ויהודי המזרח ייפתח ביום ג' 06.06.2023, כהמשך למסלול המתמחים במגמת אירופה, ויימשך 5 מפגשים שבועיים רצופים.

כול מפגשי המדרשה מתחילים בשעה 16:30 ומסתיימים בשעה 19:30.

 למי מיועד כול אחד מן המסלולים והמגמות, ומה לומדים בהם?

המסלול המשולב מיועד לכול מי שאלה צעדיו הראשונים בחקר ההיסטוריה והמורשת המשפחתית, ולכאלה שעשו ניסיונות לחקור אותם ולא הצליחו.

 מסלול מתקדמים מיועד לבעלי ניסיון מסויים בחקר ההיסטוריה המשפחתית שמבקשים ללמוד באופן שיטתי גנאלוגיה, לכאלה שמבקשים לחשב מסלול מחדש ולמי מכם שנתקלו בתקרת זכוכית או במבוי סתום במחקר שלהם.

מסלול המתמחים מיועד לבוגרי מסלול מתקדמים ולכול חוקר בעל ידע וניסיון שמבקש להעשיר את ידיעותיו בלימוד במסגרת קבוצה שיש לחבריה ארצות מוצא משפחתיים משותפים או שהם צאצאים של ניצולי שואה.

המחזור השלישי של המדרשה מציע שלוש מגמות במסלול המתמחים: מגמת אירופה, מגמת ניצולי שואה, ומגמת יוצאי ספרד ופורטוגל ויהודי המזרח.

 ארבע הערות חשובות:

כול שיעורי המדרשה מוקלטים ועומדים לרשות התלמידים ללא הגבלה בתקופת הלימודים.

המדרשה משלבת לימוד עיוני ותירגול מעשי בהרצאות, תרגילים וסדנאות.

בתקופת הלימודים, הגנאלוגים המקצועיים אשר בסגל ההוראה של המדרשה ילוו באופן צמוד ופרטני את המחקר המשפחתי של הלומדים.

הבחירה ביותר ממסלול לימודים אחד, מזכה את הלומדים בהנחת מחיר מיוחדת. חברי עמותת עיל"ם וחברי עמותת דורות ההמשך ועמותת מורשת הבריחה נהנים מתעריפים מוזלים.

 להתראות במפגשי המדרשה.

 

לחצו למידע, הרשמה ותשלום למדרשה

ואם משהו לא ברור עדיין ויש לך שאלות, ואם הינך זקוק.ה לעזרה בתהליך ההרשמה למדרשה אל תהסס.י להתקשר אל משה גולן בטלפון 052-3423222 או לרבקה יוגב בטלפון שמספרו 054-4524388

סניפי עיל"ם

סניף ראשון לציון ומושבות יהודה

הפעילות הקרובה בזום מטעם הסניף תתקיים ב- 21.11.2022 מתכנסים החל מן השעה 17:45

 ההרצאה "ממוניקדם לחולתא – סיפור משפחתי וחקר שורשי משפחה הולנדיים". מרצה: פרופ' גדעון (גידי) חולתא.

 

לפרטים והרשמה למפגש עם פרופ' גדעון חולתא

אתר האינטרנט של עיל"ם

השבוע נוספו לערוץ הוידאו של אתר האינטרנט של עיל"ם הקלטות כנס ההכנה לחקר ההיסטוריה המשפחתית של ניצולי שואה ומסעם לארץ ישראל. המרצים בכנס היו פרופ' חנה יבלונקה, זאב שרון, אביעד בן יצחק ומשה גולן, יו"ר עיל"ם. זאת תוספת חשובה לחומר המרתק ההולך ומצטבר בערוץ הווידיאו באתר האינטרנט של עיל"ם. חלקו הגדול פתוח לקהל הרחב ומיעוטו מוגבל. 
 

כניסה לערוץ הווידאו של עיל"ם

שרות היעץ של עיל"ם                          
מטרת שרות היעץ של עיל"ם היא לסייע למבקשים לחקור את ההיסטוריה המשפחתית ואינם יודעים כיצד עושים זאת. זהו שרות פרטני שניתן לציבור על ידי מקצוענים מתנדבים במסגרת עיל"ם. היועצים מכוונים את הפונים אל שרות היעץ אל מקורות המידע הרלבנטיים למחקר המשפחתי ומציעים להם דרכי פעולה. חשוב לזכור שהשרות מייעץ לפונים כיצד לחקור את שורשי משפחתם בעצמם ואינו עושה את עבודת המחקר במקומם. המתאמת המקצועית של שרות היעץ של עיל"ם היא ד"ר לאה הבר גדליה. מתנדבים לרכז את פעילות שרות היעץ מתבקשים לפנות טלפונית או בכתובת מייל  golanltd@gmail.com למשה גולן, יו"ר עיל"ם.

שרות היעץ פתוח לציבור הרחב וללא תשלום, וניתן להגיע אליו באחת משלושת הערוצים האלה:

אתר עיל"ם: אתר האינטרנט של עיל"ם הינו הערוץ המרכזי לסיוע במחקר ההיסטוריה המשפחתית שעמותת עיל"ם נותנת לכול דיכפין ללא תשלום. הכניסה היא דרך כפתור "לשרות היעץ באתר עיל"ם" ולחיצה עליו היא צעד ראשון בתהליך שמתחיל במילוי טופס ולאחריו תיאום מפגש יעוץ פנים אל פנים, מפגש יעוץ טלפוני או מפגש וירטואלי בזום.

קבוצת הפייסבוק של עיל"ם: כול אחד זכאי לפנות ולבקש סיוע בקבוצת הפייסבוק. הדרך לעשות זאת היא ללחוץ על הכפתור האמצעי "לכניסה ליעוץ בקבוצת הפייסבוק עיל"ם", לכתוב פוסט ובו שאילתה בחקר שורשי משפחה, ולהמתין שמומחי שרות היעץ של עיל"ם או "חוכמת ההמונים" של שלושת האלפים ושש מאות חברי הקבוצה יסייעו בידו. כדאי לעיין באופן קבוע בחילופי המידע בקבוצה ולגלות שם הרבה תשובות לשאלות שמעסיקות כול מי שחוקר את שורשי משפחתו . רונית ניקולסקי מרכזת את קבוצת הפייסבוק שלנו.

בית אריאלה: שרות היעץ המשותף לעיל"ם ולבית אריאלה מציע לתושבי תל אביב ומחוז דן מפגשי פנים אל פנים בבית אריאלה, שדרות שאול המלך 25, תל אביב. לפנייה לשירות המשותף לחצו על הכפתור התחתון "לחצו כאן למפגש יעוץ עיל"ם בבית אריאלה

 

לחצו כאן לשרות היעץ באתר עיל"ם

 

לחצו כאן לכניסה ליעוץ בקבוצת הפייסבוק עיל"ם

 

לחצו כאן למפגש יעוץ עיל"ם בבית אריאלה

שורת המתנדבים

ההתנדבות תורמת לנותן ולמקבל, למתנדבים ולעמותה הקולטת אותם. ריבוי וגיוון הפעילויות של עיל"ם משוועים למתנדבים נוספים שיצטרפו למעגל העשייה ויהנו מחווית העיסוק בחקר שורשי משפחה ומן החברותא של בעלי עניין משותף. נכון לעכשיו תוכלו לבחור באחד מן התפקידים האלה:

גזבר עיל"ם

מתאם/ת פרויקטים של העמותה

מתאם/ת לשרות היעץ של עיל"ם

חברי ועד לסניפי עיל"ם: סניף חיפה והקריות, וסניף נגב (באר שבע)

צוות הקמה לסניף חדש בכרמיאל והצפון

מתנדבים לניהול קבוצות "דור לדור"

מתנדבים לאינדוקס ארכיון הפקוא"ם (בשיתוף עם יד יצחק בן צבי)

מתנדבים להעלאת מאגרי מידע מזדמנים לאתר (בהנהלת דני גרשוני)

 

לחצו להתנדבות בעיל"ם

קבוצת הפייסבוק של עיל"ם

הרשמו כחברים בקבוצת הפייסבוק של עיל"ם והצטרפו לשלושת אלפים ושש מאות וחמישים החברים בקבוצה. תיהנו מ"חוכמת ההמונים" של אנשים בעלי עניין משותף בחקר שורשי משפחה, הנצחה וחיפוש קרובים, וממידע על הנעשה בקהילה הגנאלוגית ועל הפעילות המגוונת בעיל"ם. ההצטרפות איננה כרוכה בתשלום, אבל כדי שתוכלו לכתוב פוסטים נדרשת הרשמה מוקדמת לקבוצה, שבמהלכה יש למסור כמה פרטים אישיים, בין שאתם חברי עיל"ם ובין אם לא. שם הקבוצה הפייסבוק הוא "עיל"ם IGS"

מנהלי קבוצת הפייסבוק: משה גולן, רונית ניקולסקי

 

לחצו והצטרפו לקבוצת הפייסבוק של עיל"ם

פינת החברים

 היה לי חבר

למה כדאי להיות חבר בעיל"ם? אין לך דרך יעילה יותר ללמוד את רזי חקר השורשים במישרין ובעקיפין ובה בשעה גם לחזק את הארגון המייצג של חוקרי הסיפור המשפחתי ולגוון את השרותים שאנחנו מציעים לחברינו ולקהילה הגנאלוגית בישראל. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר.

דמי החבר לשנת 2022 הם 200 ₪ ליחיד, 300 ₪ לזוג

 ניתן לחדש את החברות בצורה מקוונת. את תשלום דמי החבר השנתיים עדיף לשלם באמצעות כרטיס אשראי או Bit, ואפשר גם בהעברה בנקאית. 

למחדשים

בסמוך למועד החידוש תזכורת אישית נשלחת אליכם.

לחידוש החברות
למצטרפים חדשים

אנחנו מזמינים את כול מי שחקר שורשי המשפחה קרוב ללבו להצטרף כחבר לעמותת עיל"ם. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר. נשמח לסייע ולהסתייע.

דמי החברות לשנה מלאה (12 חודשים).

למצטרפים חדשים לעיל"ם
אני מסכים לקבל את הניוזלטר ומידע שוטף על פעילות עיל"ם
 

לחצו לאישור

אני מבקש לגלוש באתר עיל"ם ולהינות מנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית
 

לחצו כאן

16.11.2022, כ"ב חשון תשפ"ג

 

נגישות