האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

ניוזלטר 2022-2-2 חזרה לדף כל הניוזלטר

משולחנו של יו"ר עיל"ם

 שלום

 ביום שני הקרוב מתקיים מפגש מסקרן עם החוקר גנאלוג, ד"ר ויקטור חיון, שהפך תחביב לעבודת דוקטורט שיכולה לשמש דוגמה לכול מי שחוקר את שורשי משפחתו בכלל, ובצפון אפריקה ובתוניסיה בפרט. ההרצאה מיטיבה לספר על עבודת המחקר המשפחתי של ד"ר חיון תחת הכותרת 'משפחת קארילה – מסע שורשים סובב אגן הים התיכון'.

אם מקור המשפחה שלכם בצפון אפריקה, בטורקיה ובבלקן, בארצות ערב, ובחצי האי האיברי, הצטרפו אלינו ללימודים במגמת המתמחים במדרשת עיל"ם בלחיצת כפתור. אנחנו נוסיף לכם מידע וכלי מחקר להעמקת העץ המשפחתי.

 הסדרה "שורשים חיפאיים – אישים ומעשים בחיפה" יוצאת לדרך. ההודעה על פתיחת ההרשמה תתפרסם בימים הקרובים. פרטים נוספים ראו בהמשך במדור כנסים, ימי עיון, סדרות….

כזכור, אשמח שתכתבו לי על נושאים שמעניינים ומעסיקים אתכם, תשתפו אותי במחקרים שלכם אודות ההיסטוריה המשפחתית ובתגליות חדשות שהצלחתם לחשוף, תאתגרו אותנו במחקרים שלא מגיעים לשום מקום וזקוקים לעזרת מומחים שיכוונו אתכם בחיפוש מידע ויציעו דרך פעולה (לצורך זה תוכלו תמיד לכתוב לי או להיכנס לשרות היעץ של עיל"ם. פרטים בהמשך). הניוזלטר הוא גם המקום להעלות על נס את פועלם של יחידים מבינינו במחקר, בהתנדבות ובתרומה לקהילה, ומכאן נוכל אף להיפרד מיקירינו שהלכו מאיתנו ולא ישובו עוד ורק זיכרם נותר איתנו.

להשתמע

משה גולן

כתבו לי

מדרשת עיל"ם – מסלול המתמחים

הרשמו בלחיצה כאן

סניפי עיל"ם

   בבית אריאלה בימים כתיקונם
אישים ומעשים בחיפה
סניף דן תל אביב

בבית אריאלה

במפגש זום מטעם סניף דן תל אביב בשיתוף בית אריאלה במסגרת המחזור העשירי של 'סניפי עיל"ם – איתכם בבית' יספר החוקר ד"ר ויקטור חיון על 'משפחת קארילה – מסע שורשים סובב אגן הים התיכון'.

יום שני, 21.02.2022 שעה 17:45

הרשמו בלחיצה כאן להרצאת ד"ר ויקטור חיון
סניף חיפה והקריות

בית יד לבנים – אחוזה

את הסדרה 'שורשים חיפאיים – אישים ומעשים בחיפה' תיפתח הרצאתו של ד"ר שי חורב על פי ספרו 'כבוד ראש העיר' על מוסטפא פאשא אל ח'ליל, איברהים ביי אל-ח'ליל, חסן ביי שוקרי ושבתאי לוי, ראשי העיר חיפה במחצית הראשונה של המאה העשרים ועד לשנותיה הראשונות של מדינת ישראל.

מפגש הפתיחה יתקיים בבית העמותה לתולדות חיפה, רחוב אלנבי 60, ביום רביעי 07.03.22 בשעה 10:30.(תאריך מעודכן)

ההרשמה לסדרה תיפתח בימים הקרובים.

כנסים, ימי עיון, סדרות,,,

סדרה: שורשים חיפאיים

הסדרה 'שורשים בחיפה – אישים ומעשים בחיפה' תיפתח בהרצאת הפתיחה שתתקיים ביום שני 07.03.2022, ד' אדר ב' תשפ"ב, בשעה 10:30 באולם ההרצאות של העמותה לתולדות חיפה ברחוב אלנבי 60, חיפה. המרצה ד"ר שי חורב ישרטט את דמויותיהם של ארבעה מראשי עיריית חיפה, ערבים ויהודי, ומשפחותיהם בשנים שקדמו להקמת המדינה על פי ספרו 'כבוד ראש העיר'. לאחריה יתקיימו, בימי רביעי, חמישה מפגשי זום שבועיים שיוקדשו לאישים בולטים בתולדות חיפה. בתוכנית מיכה רטנר מרצה על אביו יוחנן רטנר, פרופ' איתנה פדן על אביה יעקב דורי, ד"ר שירלי הר צבי על סבה דוד הכהן ופרופ' אליאס טובי על אביו תופיק טובי. עוד נבדקות האפשרויות למרצים על אבא חושי ועל עזיז כיאט.

את לוח הזמנים המדויק ועל הדרכים להרשמה נפרסם בקרוב.

שרות היעץ של עיל"ם

מטרת שרות היעץ של עיל"ם היא לסייע למבקשים לחקור את ההיסטוריה המשפחתית ואינם יודעים כיצד עושים זאת. זהו שרות פרטני שניתן לציבור על ידי מקצוענים מתנדבים במסגרת עיל"ם שמכוונים חוקרים חובבים של ההיסטוריה המשפחתית אל מקורות המידע הרלבנטיים למחקר ומציעים להם דרך פעולה. חשוב לזכור שהם מייעצים לפונים כיצד לחקור ואינם עושים את עבודת המחקר במקומם.

שרות היעץ ניתן לכול וללא תשלום. כול מה שעליך לעשות הוא לפנות לאתר עיל"ם ולמלא טופס מתאים. תושבי תל אביב והמרכז יכולים לבקש פגישה פנים אל פנים בבית אריאלה – תחנת יעוץ משותפת לעיל"ם ולבית אריאלה.

 

לחצו כאן לשרות היעץ

שורת המתנדבים

פרויקט העלאת מאגרי מידע לאתר האינטרנט של עיל"ם בהנהלתו ובהדרכתו של מנהל האתר, דני גרשוני, יצא לדרך. המבצע מתנהל במקביל לפרויקט הפקוא"ם שלקחנו על עצמנו לבצע בשיתוף יד יצחק בן צבי. המעוניינים להתנדב ולהצטרף למבצע לבחור בין שתי אפשרויות:

להירשם למדור התנדבות באתר עיל"ם

או לכתוב ישירות לדני גרשוני dannyge777@gmail.com

פינת החברים

 היה לי חבר

למה כדאי להיות חבר בעיל"ם? אין לך דרך יעילה יותר ללמוד את רזי חקר השורשים במישרין ובעקיפין ובה בשעה גם לחזק את הארגון המייצג של חוקרי הסיפור המשפחתי ולגוון את השרותים שאנחנו מציעים לחברינו ולקהילה הגנאלוגית בישראל. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר.

דמי החבר לשנת 2022 הם 200 ₪ ליחיד, 300 ₪ לזוג

 ניתן לחדש את דמי החבר בצורה מקוונת עדיף באמצעות כרטיס אשראי או Bit ואפשר גם בהעברה בנקאית.

 למחדשים

כמדי שנה אנחנו מזמינים את אלה מכם שתוקף חברותם פג לחדש את החברות בעיל"ם. תזכורת אישית נשלחה או תישלח אליכם בעוד ימים ספורים.

לחידוש החברות
למצטרפים חדשים

אנחנו מזמינים את כול מי שחקר שורשי המשפחה קרוב ללבו להצטרף כחבר לעמותת עיל"ם. נשמח לסייע ולהסתייע.

דמי החברות לשנה מלאה (12 חודשים).

היה לי חבר

ידיעות בקצרה…

 • ההרשמה למסלול מתמחים במדרשת עיל"ם על שתי מגמותיו, "גולי ספרד ויהודי המזרח" ומזרח ומרכז אירופה" נמשכת. עדיין יש מקומות פנויים. לפרטים ולהרשמה ראו למעלה בניוזלטר.
 • מבצע בניית מאגרי מידע נוספים באתר האינטרנט של עיל"ם בניהולו של דני גרשוני זקוק למתנדבים. פרטים נוספים בפרק "שורת המתנדבים".
 • פגישת זום של ועד עיל"ם הקרובה נקבעה ליום ג' 22.03.2022 שעה 11:00. לפגישה מוזמנים בעלי התפקידים בעיל"ם לדיון על הדרכים לפתח ולהרחיב את פעילות קבוצת הפייסבוק. כול חבר עיל"ם שיש לו מה לתרום בנושא יתקשר למזכירת עיל"ם ויבקש להשתתף.
 • מתוכנן יום עיון של עיל"ם תחת השם "בין המיצרים – חיילים יהודים בצבאות העולם". נשמח לקבל הצעות לנושאים ולמרצים. להצעות כתבו ל- info@isragen.org.il
 • ממוריז+ הנה פלטפורמה דיגיטלית להקמה מהירה של אתר זיכרון לאדם שהלך לעולמו או תעוד סיפור חיים. האתר יכול להכיל טקסט, תמונות, סרטונים, אודיו וכול סוג של תוכן דיגיטלי. הפלטפורמה פותחה על ידי הגנאלוג הוותיק סיני זילבר. מומלץ.
 • מדריך חדש מאיר עיניים לחיפוש מושכל במאגרי מידע נכתב ע"י חבר עיל"ם, המידען דן נועם ומתפרסם בפרק "צעדים ראשונים" באתר האינטרנט של העמותה. לחץ ושוטט באתר עיל"ם
 • למונחי יסוד באתר יתווסף בקרוב מילון מונחים לקרבת משפחה בעריכת ד"ר דן אלדר.
 •  המפגש הקרוב של מסלול מתקדמים במדרשת עיל"ם מוקדש לגנאלוגיה רבנית. מרצה ד"ר מנחם קרן קרץ על שושלות רבנים ובנימין פנטליאט בפתרון חידה גנאלוגית בעקבות רבי אליעזר הלוי מקרלין.
 • המפגש האחרון של מסלול המתקדמים במדרשת עיל"ם הוקדש לבדיקות די.אנ.אי בשרות המחקר הגנאלוגי. הרצו ד"ר גיל עצמון וז'אנה הלשטיין.
 • ההכנות לפרסום הסדרה 'שורשים חיפאיים – אישים ומעשים בחיפה' קרובות לסיומן. לפרטים עיינו בפרק 'סדרה'. התכנית המלאה והקישור להרשמה יתפרסמו בימים הקרובים.
 • עדה הוידה, יו"ר סניף חדרה וצפון השרון מודיעה כי המפגש הבא של הסניף יתקיים ביום שני 04.04.2022 ויוקדש לארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי. מרצה: הדסה אסולין.
 • ארכיון גיליונות הניוזלטר של עיל"ם נפתח באתר עיל"ם והוא עומד לעיונם החופשי של הגולשים באתר.
אני מסכים לקבל את הניוזלטר ומידע שוטף על פעילות עיל"ם
 

לחצו לאישור

לגלוש באתר עיל"ם ולהינות מנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית
 

לחצו כאן

.
18.02.2022
נגישות
בחירת מטבע