האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

ניוזלטר 2022-4-1 חזרה לדף כל הניוזלטר
משולחנו של יו"ר עיל"ם                                      
אביב הגיע פסח בא...
אביב הגיע פסח בא….
 

 שלום mg 

אני מבקש לאחל חג שמח לחברי עיל"ם, למתנדבי עיל"ם, לחברי קבוצת הפייסבוק של עיל"ם, ולקוראי הניוזלטר באשר הם שם.

אין לך עונה יפה מזאת של צמיחה ופריחה כדי להזכיר לאותם חברים שטרם חידשו את חברותם בעיל"ם לעשות זאת עכשיו (בלחיצה על הכפתור הצהבהב). החברות בעיל"ם מסמלת לא רק שייכות לקהילה הגנאלוגית אלא גם שותפות בחזון ובדרך. חזון הנחלת חקר ההיסטוריה המשפחתית בציבור ויישום דרכים מגוונות למימוש החזון.

להשתמע

משה גולן

חדשו חברות בעיל"ם

סניפי עיל"ם

סניף חיפה והקריות

בית יד לבנים – אחוזה

המפגש החמישי והמסיים בסדרה 'שורשים חיפאיים – אישים ומעשים בחיפה' מוקדש לדוד הכהן. מספרת נכדתו ד"ר שירלי הר צבי (הכהן). המפגש הווירטואלי בזום מתקיים היום, יום ד' 13.04.2022, י"ב ניסן תשפ"ב.

נפגשים החל מן השעה 17:45. והתכנית מתחילה בשעה 18:00 

סניף השרון

בית ספיר, כפר סבא

מפגש וירטואלי בזום של סניף   השרון מוקדש לשואת יהודי רומניה וטרנסניסטריה. מרצה בשידור ישיר מבוקרשט, רומניה, יעל פרי סלומון ביום שני 25.04.2022. כ"ד ניסן תשפ"ב. מתכנסים החל מן השעה 17:45. התכנית מתחילה בשעה 18:00
סניף ראשון לציון
מוזיאון ראשון לציון
מפגש וירטואלי בזום יארח במחזור העשירי של "סניפי עיל"ם – איתכם בבית" ביום שני 09.05.2022 את חגי הוברמן בהרצאה על תולדות ההתיישבות היהודית בעזה. מתכנסים החל מן השעה 17:45. התוכנית מתחילה בשעה 18:00
סניף דן תל אביב
       בית אריאלה תל אביב
מפגש וירטואל בזום של סניף דן תל אביב במסגרת "סניפי עיל"ם איתכם בבית" תרצה ד"ר נאוה מיכאל צברי לבית שטראוס על שושלות משפחתיות בעסקים. יום ראשון 22.05.2022
               דוד הכהן  
    בית אריאלה בימים כתיקונם
 

לחצו והירשמו

כנסים, ימי עיון, סדרות,,,

 

סדרה: שורשים חיפאיים

השבוע יתקיימו שני המפגשים האחרונים בסדרה "שורשים חיפאיים – אישים ומעשים בחיפה". המפגש עם מיכה רטנר שיספר על אביו יוחנן רטנר יתקיים ביום שני 11.04.2022 והמפגש עם ד"ר שירלי הר צבי (הכהן) על סבה דוד הכהן יתקיים ביום רביעי 13.04.2022

ואלה מפגשי הסדרה:

16.3.22 ¦ 18:15 ¦ פרופ' רן לין        ¦ נכד  ¦ אבא חושי – אבי חיפה המודרנית

30.3.22 ¦ 17:45 ¦ אליאס טובי        ¦ בן    ¦ תאופיק טובי – דרכו

06.4.22 ¦ 17:45 ¦ פרופ' איתנה פדן ¦ בת   ¦ רב אלוף יעקב דורי וחיפה

11.4.22 17:45 ¦ מיכה רטנר         ¦ בן    ¦ יוחנן רטנר – איש צנוע ששבר שיאים

13.4.22 ¦ 17:45 ¦ ד"ר שירלי הר צבי¦ נכדה ¦ עת לספר – דוד הכהן פועלו ומשפחתו

 

להרשמה

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

עיל"ם מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה במפגש וירטואלי בזום באירוח סניף השרון, בו נשמע את הרצאתה של גב' יעל פרי סולומון על שואת יהודי רומניה באזור דרום בוקובינה וטרנסילבניה לשעבר, ומצעד המוות לטרנסניסטריה, חבל ארץ בין נהרות הדנייסטר והבוג. הרשמו למפגש שיתקיים ביום ב', כ"ד בניסן, 25.4.2022:
 

הרשמה למפגש זכרון ליום השואה

יום עיון: חיילים יהודים בצבאות העולם

מסתמן מבנה התכנית ליום העיון "חיילים יהודים בצבאות העולם", שיתקיים ביום שני, י"ד סיון, תשפ"ב, 16 בחודש יוני 2022: שלושה מושבים שיוקדשו למלחמת העולם הראשונה, למלחמת העולם השנייה ולהנצחת חיילים יהודים בצבאות העולם. תודה לכול המומחים והארגונים ששותפים למימוש החזון שביום העיון, ובמיוחד לערן תירוש, יו"ר העמותה למורשת מלחמת העולם הראשונה, לצבי קן תור ולמוזיאון החייל היהודי במלחמת העולם השנייה, לדורית פרי מהעמותה "תנו פנים לנופלים" ולד"ר שרית שטרן מארכיון צה"ל. תודה למרצים שהביעו את נכונותם להשתתף ולחלוק אתנו מהידע שלהם, ולכול אלה ששלחו לנו הצעות לספר על מחקרים משפחתיים שעשו. אנחנו זקוקים עדיין להצעות על חיילים יהודים בצבא האדום ועל הנצחת נופלים במלחמה נגד הנאצים.

רשמו את התאריך ביומן. על מועד פתיחת ההרשמה ליום העיון תבוא הודעה בקרוב.

שרות היעץ של עיל"ם

מטרת שרות היעץ של עיל"ם היא לסייע למבקשים לחקור את ההיסטוריה המשפחתית ואינם יודעים כיצד עושים זאת. זהו שרות פרטני שניתן לציבור על ידי מקצוענים מתנדבים במסגרת עיל"ם. הם מכוונים את הפונים אל שרות היעץ אל מקורות המידע הרלבנטיים למחקר המשפחתי ומציעים להם דרכי פעולה. חשוב לזכור שהשרות מייעץ לפונים כיצד לחקור את שורשי משפחתם בעצמם ואינו עושה את עבודת המחקר במקומם.

שרות היעץ ניתן לכול וללא תשלום. כול מה שעליך לעשות הוא לפנות לאתר עיל"ם ולמלא טופס מתאים. תושבי תל אביב והמרכז יכולים לבקש פגישה פנים אל פנים בבית אריאלה – תחנת יעוץ משותפת לעיל"ם ולבית אריאלה.

 

לחצו כאן לשרות היעץ

פינת החברים

האסיפה הכללית

ועד עיל"ם בישיבתו מיום 22.03.2022 הכריז על האסיפה הכללית השנתית של העמותה כפי שמתחייב מן התקנון. האספה תתקיים זאת השנה השלישית בזום ביום שני ט"ו באייר תשפ"ב, 16.05.2022 בשעה 17:00. על סדר היום: בחירות לחברות בוועד עיל"ם ולוועדת ביקורת, הדוח השנתי של יושב ראש עיל"ם, אישור הדוח המילולי והדוחות הכספיים. האספה תיפתח בהרצאתו של דן נועם בנושא "חיפוש מושכל במאגרי מידע". הודעה על האסיפה נשלחה לחברים.
 היה לי חבר

למה כדאי להיות חבר בעיל"ם? אין לך דרך יעילה יותר ללמוד את רזי חקר השורשים במישרין ובעקיפין ובה בשעה גם לחזק את הארגון המייצג של חוקרי הסיפור המשפחתי ולגוון את השרותים שאנחנו מציעים לחברינו ולקהילה הגנאלוגית בישראל. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר.

דמי החבר לשנת 2022 הם 200 ₪ ליחיד, 300 ₪ לזוג

 ניתן לחדש את דמי החבר בצורה מקוונת. עדיף באמצעות כרטיס אשראי או Bit ואפשר גם בהעברה בנקאית.

 למחדשים

כמדי שנה אנחנו מזמינים את אלה מכם שתוקף חברותם פג לחדש את החברות בעיל"ם. תזכורת אישית נשלחה או תישלח אליכם בעוד ימים ספורים.

לחידוש החברות
למצטרפים חדשים

אנחנו מזמינים את כול מי שחקר שורשי המשפחה קרוב ללבו להצטרף כחבר לעמותת עיל"ם. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר. נשמח לסייע ולהסתייע.

דמי החברות לשנה מלאה (12 חודשים).

למצטרפים לעיל"ם

ידיעות בקצרה…

  • צפויים שינויים בחוק הפורטוגלי לקבלת מגורשי פורטוגל כאזרחי המדינה בעקבות פרשת רומן אברמוביץ.
  • הותרו לפרסום ממצאי מפקד האוכלוסין בארה"ב בשנת 1950.
  • הרשמו כחברים בקבוצת הפייסבוק של עיל"ם והצטרפו לשלושת אלפים ושש מאות החברים בקבוצה. ההצטרפות איננה כרוכה בתשלום, אבל מחייבת הרשמה לקבוצה. החברות בעיל"ם אינה עושה אתכם מינה וביה חברי קבוצת הפייסבוק. תוכלו למצוא בה הרבה תשובות לשאלות שמעסיקות כול מי שחוקר את שורשי משפחתו. מרכזת קבוצת הפייסבוק היא חברת עיל"ם רונית ניקולסקי.
  • תעודות ההשתתפות במדרשת עיל"ם נמצאים בשלבי הכנה אחרונים ויחולקו לתלמידי המחזור השני בימים הקרובים.
  • ממוריז+ היא פלטפורמה דיגיטלית להקמה מהירה של אתר זיכרון לאדם שהלך לעולמו או תעוד סיפור חיים. האתר יכול להכיל טקסט, תמונות, סרטונים, אודיו וכול סוג של תוכן דיגיטלי. הפלטפורמה פותחה על ידי הגנאלוג הוותיק סיני זילבר. מומלץ.
אני מסכים לקבל את הניוזלטר ומידע שוטף על פעילות עיל"ם
 

לחצו לאישור

לגלוש באתר עיל"ם ולהינות מנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית
 

לחצו כאן

.
13.04.2022 , י"ב ניסן תשפ"ב

 

נגישות
בחירת מטבע