האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

ניוזלטר 2023-12-2 חזרה לדף כל הניוזלטר
 

משולחנו של יו"ר עיל"ם

 

שלום חברים

 

 נורית גרינברג חקרה את פרשת חייו של סבה גדעון פרוידנברג, אשר עלה לארץ ישראל בשנות השלושים של המאה העשרים בעקבות עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, בחר להתנחל בארץ ישראל ולהמיר את עיסוקו כמנהל בית אופנה נודע בברלין בחליבת פרות בנהלל.

בנוכחות החוקרת והמרצה, נורית גרינברג, נחזור ונשמיע במסגרת מפגשי "אתנחתא", הרצאה מוקלטת על פרשת חייו של הסב, ועל השיקולים שהנחו אותו בהחלטתו הלא שגרתית הזאת לעלות לארץ ישראל ולעסוק בעבודת האדמה. המפגש בזום יתקיים ביום א' 10.12.2023 בשעה 18:00. מתכנסים החל מן השעה 17:45. הכניסה ללא תשלום בהרשמה מראש, בלחיצה על הכפתור בהמשך. [ההרצאה המקורית נישאה ביום עיון של עיל"ם תחת השם "לא רק שטעטלעך", שהתקיים בחודש ספטמבר 2022].

המפגש שיבוא אחריו בתאריך 17 בדצמבר 2023 הוא פרק הסיכום של הסדרה המוקדשת להתיישבות חקלאית יהודית בעת החדשה כאות הזדהות עם יישובי עוטף עזה והאסון הנורא שנחת עליהם. המרצה הוא פרופ' יונתן דקל חן ממתיישבי קיבוץ ניר עוז בחבל אשכול.

 עם בוא החורף וההסתגרות בבית לנוכח שמי הארץ הקודרים, תרתי משמע, נראה שגובר גם הרצון להתנדב למען הכלל. עיל"ם מציעה מגוון של פעילויות התנדבות, ומי שיפנה אלי, ויציין שהוא מעוניין בפעילות ארגונית ביצועית או בעבודות מחקר ודיגיטציה, יוכל לקבל הצעות בתקווה שיתנו מענה לציפיותיו, נטיותיו ויכולותיו. פרטים על תחומי ההתנדבות בעיל"ם תוכלו לקרוא בהמשך לניוזלטר הזה בפרק "שורת המתנדבים"

עם תום השנה אני מזמין את ציבור קוראי הניוזלטר שאינם חברי עיל"ם עדיין, להצטרף לעיל"ם (בלחיצה על הכפתור "למצטרפים חדשים לעיל"ם", בהמשך במסגרת המדור "פינת החברים"), ומבקש להזכיר לחברי עיל"ם, שתוקף חברותם בעמותה עומד לפוג, לחדש את חברותם בעיל"ם. תזכורת לחברים נשלחת בדוא"ל בימים האלה. (לנוחיותכם, גם כפתור קישור "לחידוש החברות בעיל"ם" תמצאו ב"פינת החברים").

"תִּכְלֶה שָׁנָה וְקִלְלוֹתֶיהָ, תָּחֵל שָׁנָה וּבִרְכוֹתֶיהָ."

חג חנוכה שמח,

משה גולן

 
לחצו כאן לפרטים ולהרשמה לאתנחתא
 
 
 
 
 
 
 
פינת החברים
 
ההרשמה לחברות לשנת 2024 החלה….
 
"הייה לי חבר…"
 
למה כדאי להיות חבר בעיל"ם? אין לך דרך טובה יותר ללמוד את רזי חקר השורשים במישרין ובעקיפין ובה בשעה גם לחזק את הארגון המייצג של חוקרי הסיפור המשפחתי ולגוון את השרותים שאנחנו מציעים לחברינו ולקהילה הגנאלוגית בישראל. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר.

דמי החבר לשנת 2024 הם 200 ₪ ליחיד, 300 ₪ לזוג

ניתן לחדש את החברות בצורה מקוונת. את תשלום דמי החבר השנתיים עדיף לשלם באמצעות כרטיס אשראי או Bit, ואפשר גם בהעברה בנקאית.

 
למחדשים
 
תזכורת אישית נשלחת אליכם בסמוך למועד חידוש החברות השנתית. הקפידו לחדש בתוך 30 יום מקבלת התזכורת.
 
לחידוש החברות בעיל"ם
 
 
לחברים חדשים
 
אנחנו מזמינים את כול מי שחקר שורשי המשפחה קרוב ללבו להצטרף כחבר לעמותת עיל"ם. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור את העבר המשפחתי, למצוא קרובי משפחה שהקשר איתם נותק, ולהתחבר לאנשים בעלי עניין משותף. נשמח לסייע ולהסתייע.

דמי החברות לשנה מלאה (12 חודשים).

 
למצטרפים חדשים לעיל"ם
 
 
 
 
שורת המתנדבים של עיל"ם
 
הלב מתרחב למראה מספר המתנדבים אשר הולך וגדל בהתמדה. אני אישית קורא את כול הטפסים שנשלחים אלינו על ידי אנשים המבקשים להתנדב ונפגש לראיונות אישיים עם אלה מהם שהטופס שלהם נראה מבטיח במיוחד.

אבל בזה לא די. ריבוי וגיוון הפעילויות של עיל"ם משוועים למתנדבים נוספים שיצטרפו למעגל העשייה. אנו זקוקים לכם כדי שנוכל לשמור על היקף הפעילות שלנו כיום ועל התרחבותה של עיל"ם בעתיד למען חברינו בעמותה ולמען הקהילה הגנאלוגית בישראל.

ההתנדבות תורמת לכולם, לנותן ולמקבל, למתנדבים ולעמותה הקולטת אותם. המתנדבים פועלים למען הכלל ובה בעת נהנים מחווית העיסוק בחקר שורשי משפחה ומפתרון תעלומות משפחתיות ומן החברותא עם בעלי עניין משותף. זה נכון תמיד, זה נכון במיוחד בימים טרופים אלה.

נכון לעכשיו תוכלו לבחור במועמדות לאחד מן התפקידים האלה:

* חבר ועד עיל"ם בתפקיד גזבר
* חבר/ת ועד עיל"ם למשימות מיוחדות
* מתאם/ת פרוייקטים של העמותה
* חבר ועד לסניף ירושלים
* חברי ועד חדש לסניף נגב (באר שבע)
* צוות הקמה לסניף חדש בכרמיאל והצפון                                          

* יו"ר קבוצת דיון דור לדור פולין                                                        

* יו"ר קבוצת דיון דור לדור צפון אפריקה                                             

* יו"ר קבוצת דיון דור לדור יוצאי גרמניה                                              

* העלאת מאגרי מידע מזדמנים לאתר (בהנהלת דני גרשוני)                  
* מתנדבים למיפתוח (אינדקסינג) פנקסי ארכיון הפקוא"ם (בשיתוף עם יד בן צבי בהנהלת עודדה זלוטניק, דבורה נצר ונחמיה שיף)
מתעניין באחד מן התפקידים? התקשר אל משה גולן, יו"ר עיל"ם ישירות בטלפון 052-3423222 או מלא ושלח טופס אותו תקבל בלחיצה על כפתור הקישור לשורת המתנדבים:

 

הרשמה למתנדבים
 
 
 
 
     
 
אישור קבלת מידע

אני מסכים לקבל את הניוזלטר ומידע שוטף על פעילות עיל"ם

 
 
     
 
לקבלת מידע לחצו כאן
 
 
 
     
 
לגלישה באתר עיל"ם

אני מבקש לגלוש עכשיו באתר האינטרנט של עיל"ם ולהינות מנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית

 
 
     
 
לגלישה לחצו כאן       
 
 
 

 

נגישות
בחירת מטבע