האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

משולחנו של יו"ר עיל"ם                                 

 שלום לקורא

הניוזלטר מוקדש הפעם למפגש יחיד ומיוחד עם אוסף הסרטים של "אנו – מוזאון העם היהודי" המנציח את קהילות וחיי היהודים שהיו ואינם עוד לאחר השואה. מנחה: רבקה אדרת.

אני מזמין אתכם להתרווח בכורסה ולחוות חווייה מיוחדת במינה .

בשורות טובות, 

 משה גולן

 

לפרטים נוספים ולהרשמה

כנסים, ימי עיון, ואירועים מיוחדים

חיי משפחה – פסיפס קולנועי בסניף דן תל אביב
במהלך השנים נאספו ב'אנו – מוזיאון העם היהודי' (בית התפוצות) בשקידה רבה סרטי חובבים נדירים רבים. בסרטים אלו מתועדים חיי היום יום השזורים באירועים משפחתיים כמו חתונות, בר מצווה, חגים, חיי חברה ונופש. הצלמים החובבים אשר תעדו את משפחותיהם החל משנות ה-20 של המאה שעברה לא שערו בנפשם שבכך הם הנציחו דמויות, מקומות, ואופי חברתי ותרבותי של העולם היהודי אשר לפני השואה, בתקופה בה צולמו סרטיהם במרוקו, אלג'יר, עיראק, רומניה, פולין, הונגריה, הולנד, צ'כיה, איטליה ובארץ ישראל. פרטים נוספים במדור סניפי עיל"ם.

על המנחה:

רבקה אדרת, בוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ת"א, עובדת מזה שנים רבות באני מוזיאון העם היהודי, עורכת ומנחה ימי קולנוע וסדרות מפגשים.
ימי הקולנוע המתקיימים במוזיאון ומחוצה לו כוללים סרטים מאוסף הסרטים העשיר והנדיר של המוזיאון, סדרות המפגשים עוסקות בנושאי תרבות יהודית וישראלית ונוטלים בהן חלק מרצים מהטובים בתחומם.

ערב עיון לציון יום השואה

מזרח ומערב: בערב עיון שמוקדש לציון יום השואה והגבורה. ירצה ד"ר רמי נוידרפר על מחקריו על גטו קובנה ושואת יהודי ליטא ואילו ד"ר מיכל בן יעקב על פרקים בלתי ידועים על השואה בצפון אפריקה. המפגש מתוכנן ליום א' 16 באפריל 2023. שעה 17:30. מנחה: עירית שם טוב. על פרטים נוספים והרשמה נפרסם בקרוב.

ערב עיון לציון יום הזיכרון לנופלים במערכות ישראל

פנל חוקרים בזום ישתפו אותנו במחקרים על חקר שורשי משפחות של נופלים במערכות ישראל. המפגש מתוכנן ליום ב' 1 במאי 2023. על הרשמה על שמות המרצים ועל פרטים נוספים תבוא הודעה נפרדת.

מפגש סניף ירושלים המוקדש לציון יום ירושלים

מתוכנן מפגש זום מטעם סניף ירשלים ליום ב' 22 במאי 2023 שמוקדש לנופלים על שיחרור ירושלים ומשפחותיהם. מרצה: דורית פרי, יו"ר עמותת "לתת פנים לנופלים". על פרטים נוספים והרשמה תבוא הודעה נפרדת.

סניפי עיל"ם

סניף דן תל אביב

בשיתוף בית אריאלה
מפגש זום מטעם דן תל אביב מתקיים ביום ב' 13.03.2023 שעה 18:00. הזום ייפתח לנרשמים החל מן השעה 17:45.

המפגש חורג משגרת ההרצאות שמאפיינת את "מפגשי עיל"ם – איתכם בבית" והוא מציג הפעם סדרת סרטי חובבים מן האוסף של אנו – מוזיאון העם היהודי (בית התפוצות) תחת הכותרת "חיי משפחה יהודית – פסיפס קולנועי" בהנחיית רבקה אדרת.

 מארח: משה גולן, יו"ר עיל"ם.

בבית אריאלה בימים כתיקונם
 

לפרטים והרשמה

שורת המתנדבים

ריבוי וגיוון הפעילויות של עיל"ם משוועים למתנדבים נוספים שיצטרפו למעגל העשייה. אנו זקוקים לכם כדי שנוכל לשמור על היקף הפעילות שלנו כיום ועל התרחבותה בעתיד למען חברינו בעמותה ולמען הקהילה הגנאלוגית בישראל.

ההתנדבות תורמת לכולם, לנותן ולמקבל, למתנדבים ולעמותה הקולטת אותם. המתנדבים פועלים למען הכלל ובא בעת נהנים מחווית העיסוק בחקר שורשי משפחה ומן החברותא עם בעלי עניין משותף.

נכון לעכשיו תוכלו לבחור במועמדות לאחד מן התפקידים האלה:

חבר/ת ועד בתפקיד גזבר עיל"ם

חבר/ת ועד עיל"ם

מתאם/ת מקצועי לשרות היעץ של עיל"ם

מתאם/ת ארגוני לשרות היעץ של עיל"ם

מתאם/ת פרוייקטים של העמותה

חבר ועד לסניף ירושלים

חברי ועד חדש לסניף נגב (באר שבע)

צוות הקמה לסניף חדש בכרמיאל והצפון

ניהול קבוצות "דור לדור" (פורום ארצות מוצא או מכנה משותף אחר)

מתנדבים למפתוח (אינדקסינג) ארכיון הפקוא"ם (בשיתוף עם יד יצחק בן צבי)

העלאת מאגרי מידע מזדמנים לאתר (בהנהלת דני גרשוני) 

מתעניין באחד מן התפקידים? התקשר אל משה הגולן, יו"ר עיל"ם ישירות בטלפון 052-3423222 או היכנס לשורת המתנדבים בלחיצה על כפתור הקישור:

לחצו להתנדבות בעיל"ם

חדשות בקצרה

  • האסיפה השנתית של עיל"ם נקבעה ליום א' 07.05.2023, בזום. הודעות יישלחו לחברים.
  • המפגש בין יו"ר העמותה, משה גולן לבין ראשי התוכנית הבינדורית המשותפת למשרד החינוך והמשרד לשיוויוןחברתי נועד לבחון דרכים לשיתוף פעולה עם שרות היעץ של עיל"ם.
  • במפגש פתוח לדיירי מגדלי הים התיכון בגני תקווה ביום א' 04 ביוני 2023, שעה 18:45, תרצה ד"ר לאה הבר גדליה על טעימות בגנאלוגיה. על המפגש הוחלט בפגישתו של יו"ר עיל"ם משה גולן עם מיכל בר מנהלת התרבות במגדלי הים התיכון בגני תקווה שנועד כדי להציע להנהלת המועדון את הקמתו של חוג עיל"ם במוסד המונה 440 דיירים.
  • ד"ר דן אלדר התמנה בנוסף לתפקידיו כאחראי על המאגרים "מושגי יסוד" ו"ר"ת" גם לאחראי על מאגר "מקורות מידע לפי נושאים" באתר האינטרנט של עיל"ם.

פינת החברים

 היה לי חבר

למה כדאי להיות חבר בעיל"ם? אין לך דרך יעילה יותר ללמוד את רזי חקר השורשים במישרין ובעקיפין ובה בשעה גם לחזק את הארגון המייצג של חוקרי הסיפור המשפחתי ולגוון את השרותים שאנחנו מציעים לחברינו ולקהילה הגנאלוגית בישראל.

דמי החבר לשנת 2022 הם 200 ₪ ליחיד, 300 ₪ לזוג

 ניתן לחדש את החברות בצורה מקוונת. את תשלום דמי החבר השנתיים עדיף לשלם באמצעות כרטיס אשראי או Bit, ואפשר גם בהעברה בנקאית. 

למחדשים

תזכורת אישית נשלחת אליכם בסמוך למועד חידוש החברות השנתית. הקפידו לחדש בתוך 30 יום מקבלת התזכורת.

לחידוש החברות
למצטרפים חדשים

אנחנו מזמינים את כול מי שחקר שורשי המשפחה קרוב ללבו להצטרף כחבר לעמותת עיל"ם. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר. נשמח לסייע ולהסתייע.

דמי החברות לשנה בתוקף למשך 12 חודשים מתאריך ההצטרפות.

למצטרפים חדשים לעיל"ם
אני מסכים לקבל את הניוזלטר ומידע שוטף על פעילות עיל"ם
 

לחצו לאישור

אני מבקש לגלוש באתר עיל"ם ולהינות מנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית
 

לחצו כאן

12.03.2023, י"ט' אדר תשפ"ג
נגישות