האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

ניוזלטר 2023-4-1 חזרה לדף כל הניוזלטר

משולחנו של יו"ר עיל"ם                                 

חג שמח
    ברכת חג שמח לחברי    עיל"ם באשר הם שם ולקהילה הגנאלוגית בישראל. איחולי בריאות, התחדשות וחשיפת תגליות משפחתיות חדשות  
 שלום לקורא 

 בימים אלה נשלחו אל חברי עיל"ם ההזמנות לאספה הכללית ה- 40 של עיל"ם – העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה (ע.ר.). ארבעים שנה מלאו לעמותה מאז החלה בירושלים את דרכה כארגון חובבים נלהבים של חקר ההיסטוריה המשפחתית. על חבורת המייסדים נמנו אז שמואל אבן-אור (אורנשטיין), רודה כהן, מזל ליננברג-נבון, רות רגבי, שמואל שמיר, ותבדל"א אסתר רמון. בתחילה נפגשה החבורה בבתים פרטיים ומאוחר יותר, בשנת 1984, החוג היה לאגודה סטטוטורית בשם "החברה הגנאלוגית הישראלית", שהחלה להתכנס באולם בית הכנסת "מבקשי דרך" בשכונת גבעת אורנים (סן סימון) בירושלים.

כמו ביום היווסדה, כך גם היום, עיל"ם הינה ארגון מתנדבים שמטרתו להרחיב את מעגל העוסקים והמתעניינים בגנאלוגיה בישראל, לשמש מקום מפגש לחוקרי הסיפור המשפחתי ובוני אילנות יוחסין, מקצוענים וחובבים כאחד, להיות בית אולפנה להקניית כלים ושיטות מחקר ולימוד דרכי חיפוש במאגרי מידע, ולדאוג להעשרה של עולמו הפנימי של המתעניין והחוקר בהיסטוריה המשפחתית.

כוחה של עיל"ם במספר חבריה ובנכונותם להתנדב ולתרום למימוש המטרות ולהשגת היעדים של העמותה. בהקשר זה ברצוני לקרוא לחברי עיל"ם ליטול חלק באספה הכללית השנתית בזום ביום א' 07.05.2023 שעה 17:30, שבה אנחנו מתכנסים כדי לערוך סיכומים, להטוות תוכניות לעתיד ולבחור את נושאי התפקידים הנבחרים בעמותה. (הקישור לאסיפה בזום יישלח לחברים בסמוך למועד האסיפה). את קוראי הניוזלטר האחרים אני מזמין להצטרף אלינו כחברים מן המניין ולהביא את דבר עמותת עיל"ם ופועלה לקרובי משפחה וידידים רבים ככול האפשר על מנת שיצטרפו גם הם. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר. ההרשמה להצטרפות כחברים לעיל"ם נעשית בלחיצת כפתור.

 לחצו להצטרפות לעיל"ם

חג שמח ובשורות טובות

 משה גולן

כנסים, ימי עיון, ואירועים מיוחדים

ערב עיון לציון יום השואה והגבורה

מזרח ומערב: בערב עיון שמוקדש לציון יום השואה והגבורה. ירצה ד"ר רמי נוידורפר על מחקריו על שואת יהודי ליטא בכלל ועל גטו קובנה בפרט, וד"ר מיכל בן יעקב על פליטים יהודים שנמלטו לצפון אפריקה מאימי השואה באירופה. המפגש ביום א' 16 באפריל 2023. שעה 17:30. מנחה: עירית שם טוב. לפרטים ולהרשמה לחצו על כפתור ההרשמה.
 

הירשמו והקישור יישלח אליכם

מפגש סניף ירושלים המוקדש לציון יום ירושלים

מתוכנן מפגש זום מטעם סניף ירשלים ליום ב' 22 במאי 2023 שמוקדש לנופלים על שיחרור ירושלים ומשפחותיהם בהקשר הגנאלוגי. מרצה: דורית פרי, יו"ר עמותת "לתת פנים לנופלים". על פרטים נוספים והרשמה תבוא הודעה נפרדת.

מפגש סגור במגדלי הים התיכון בגני תקווה

" מי אני ומה שמי " …."דע מאין באת ולאן אתה הולך…" – טעימות ראשונות בחקר ההיסטוריה המשפחתית. מרצה: ד"ר לאה הבר גדליה במגדלי הים התיכון גני תקווה, דרך הים 4 גני תקווה. יום ד', 21.06.2023 שעה 18:45 באולם הגדול. הכניסה לדיירי הדיור המוגן ולחברי עיל"ם בלבד. (ההרשמה טרם החלה)

סניפי עיל"ם

סניף ירושלים

בשיתוף יד יצחק בן צבי
מפגש זום יתקיים מטעם סניף ירושלים ביום ב' 01 במאי 2023 שעה 18:00. מתכנסים החל מן השעה 17:45. ההרשמה מראש .

המפגש יוקדש לחקר משפחת סגרי מאיטליה. מרצה רעות גורדון.

סניף ראשון לציון ומושבות יהודה

בשיתוף מוזיאון ראשון לציון
מפגש מטעם סניף ראשון לציון ומושבות יהודה מתקיים ביום ב' 25.05.2023 שעה 17:30במוזיאון מזכרת בתיה. המפגש כולל הרצאה וסיור מקדים במוזיאון. הכניסה לנרשמים מראש החל מן השעה 17:00.

 פרטים על קישור להרשמה, על המרצה ועל ההרצאה נפרסם בימים הקרובים. 

יד יצחק בן צבי
 

לפרטים והרשמה

חצר מוזיאון ראשון לציון
שרות היעץ של עיל"ם                          
מטרת שרות היעץ של עיל"ם היא לסייע למבקשים לחקור את ההיסטוריה המשפחתית ואינם יודעים כיצד עושים זאת. זהו שרות פרטני שניתן לציבור על ידי מקצוענים מתנדבים של עיל"ם. היועצים מכוונים את הפונים אל שרות היעץ אל מקורות מידע רלבנטיים למחקר המשפחתי ומגבשים יחד איתם דרכי פעולה. חשוב לזכור שהשרות מייעץ לפונים כיצד לחקור את שורשי משפחתם בעצמם ואינו עושה את עבודת המחקר במקומם. המתאמת המקצועית של שרות היעץ של עיל"ם היא ד"ר לאה הבר גדליה והמתאם הארגוני עומר אור.

שרות היעץ פתוח לציבור הרחב וללא תשלום, וניתן להגיע אליו באחד מן הערוצים האלה:

אתר עיל"ם: אתר האינטרנט של עיל"ם הינו הערוץ המרכזי לסיוע במחקר ההיסטוריה המשפחתית שעמותת עיל"ם נותנת לכול דיכפין ללא תשלום. הכניסה היא דרך כפתור "לשרות היעץ באתר עיל"ם" ולחיצה עליו היא צעד ראשון בתהליך שמתחיל במילוי טופס ולאחריו תיאום מפגש יעוץ פנים אל פנים, מפגש יעוץ טלפוני או מפגש וירטואלי בזום.

קבוצת הפייסבוק של עיל"ם: כול אחד זכאי לפנות ולבקש סיוע בקבוצת הפייסבוק. הדרך לעשות זאת היא ללחוץ על הכפתור האמצעי "לכניסה ליעוץ בקבוצת הפייסבוק עיל"ם", לכתוב פוסט ובו שאילתא בחקר שורשי משפחה, ולהמתין שמומחי שרות היעץ של עיל"ם או "חוכמת ההמונים" של שלושת האלפים ושבע מאות חברי הקבוצה יסייעו בידו. כדאי לעיין באופן קבוע בחילופי המידע בקבוצה ולגלות שם הרבה תשובות לשאלות שמעסיקות כול מי שחוקר את שורשי משפחתו רונית ניקולסקי מרכזת את קבוצת הפייסבוק שלנו.

בית אריאלה: שרות היעץ המשותף לעיל"ם ולבית אריאלה מציע לתושבי תל אביב ומחוז דן מפגשי פנים אל פנים בבית אריאלה, שדרות שאול המלך 25, תל אביב.  

ערוץ לתלמידי בתי הספר במסגרת שרות היעץ של עיל"ם החל לפעול ופגישה ראשונה בהשתתפות אביעד בן יצחק התקיימה בבית הספר התיכוני קשת במזכרת בתיה. תלמידי בתי הספר המעוניינים בפגישה רב דורית עם יועץ עיל"ם יוכלו לעשות זאת כבר עכשיו דרך מזכירות בית הספר או בלחיצה לשרות היעץ באתר עיל"ם. עומר אור מרכז את ההתארגנות והתפעול של הערוץ לבתי הספר.

 

לחצו לשרות היעץ באתר עיל"ם

 

לחצו לכתיבת פוסט בפייסבוק בבקשת יעוץ

 

לחצו למפגש יעוץ עיל"ם בבית אריאלה

שורת המתנדבים

ריבוי וגיוון הפעילויות של עיל"ם משוועים למתנדבים נוספים שיצטרפו למעגל העשייה. אנו זקוקים לכם כדי שנוכל לשמור על היקף הפעילות שלנו כיום ועל התרחבותה בעתיד למען חברינו בעמותה ולמען הקהילה הגנאלוגית בישראל.

ההתנדבות תורמת לכולם, לנותן ולמקבל, למתנדבים ולעמותה הקולטת אותם. המתנדבים פועלים למען הכלל ובא בעת נהנים מחווית העיסוק בחקר שורשי משפחה ומן החברותא עם בעלי עניין משותף.

נכון לעכשיו תוכלו לבחור במועמדות לאחד מן התפקידים האלה:

חבר/ת ועד בתפקיד גזבר עיל"ם (הגשת מועמדות לאספה הכללית)

חבר/ת ועד עיל"ם (הגשת מועמדות לאספה הכללית)

מתאם/ת פרוייקטים של העמותה

חבר ועד לסניף ירושלים

חברי ועד חדש לסניף נגב (באר שבע)

צוות הקמה לסניף חדש בכרמיאל והצפון

ניהול קבוצות "דור לדור" (פורום ארצות מוצא או מכנה משותף אחר)

מתנדבים למפתוח (אינדקסינג) ארכיון הפקוא"ם (בשיתוף עם יד יצחק בן צבי)

העלאת מאגרי מידע מזדמנים לאתר (בהנהלת דני גרשוני) 

מתעניין באחד מן התפקידים? התקשר אל משה הגולן, יו"ר עיל"ם ישירות בטלפון 052-3423222 ונוכל לשוחח על התפקיד, או היכנס למילוי טופס יעודי לשורת המתנדבים בלחיצה על כפתור הקישור:

לחצו להתנדבות בעיל"ם

קבוצת הפייסבוק של עיל"ם

הרשמו כחברים בקבוצת הפייסבוק של עיל"ם והצטרפו לשלושת אלפים ושבע מאות החברים בקבוצה. תיהנו מ"חוכמת ההמונים" של אנשים בעלי ידע ועניין משותף, שיכולים לסייע לכם בחקר שורשי משפחה, הנצחה וחיפוש קרובים, ומן המידע על הנעשה בקהילה הגנאלוגית ועל הפעילות המגוונת בעיל"ם. ההצטרפות כחבר לקבוצת הפייסבוק איננה כרוכה בתשלום, אבל כדי שתוכלו לכתוב פוסטים נדרשת הרשמה, שבמהלכה יש למסור כמה פרטים אישיים, בין שאתם חברי עיל"ם ובין אם לא. שמה של קבוצת הפייסבוק שלנו הוא "עיל"ם IGS"

מנהלי קבוצת הפייסבוק: משה גולן, רונית ניקולסקי

 

לחצו והצטרפו לקבוצת הפייסבוק של עיל"ם

חדשות בקצרה

  • האסיפה השנתית של עיל"ם תתקיים ביום א' 07.05.2023, שעה 17:30, בזום. הודעות נישלחו לחברים.
  • התקיימה פגישה בהשתתפות יו"ר העמותה, משה גולן ועומר אור עם חברות הנהלת תוכנית הקשר הרב דורי מייסודם של המשרד לשיוויון חברתי ומשרד החינוך, במטרה לבחון דרכים לשיתוף פעולה בפרויקט עבודת שורשים בבתי הספר.
  • עומר אור התמנה לתפקיד מתאם אירגוני לשרות היעץ הכולל, בין היתר, את ההתארגנות להדרכה וליעוץ בחקר שורשי משפחה במערכת החינוך.
  • במפגש לדיירי מגדלי הים התיכון בגני תקווה ביום א' 04 ביוני 2023, שעה 18:45, תרצה ד"ר לאה הבר גדליה על טעימות בגנאלוגיה. הכניסה מוגבלת לדיירים המוגנים ולחברי עיל"ם. בהרשמה מראש. הקישור להרשמה יתפרסם בימים הקרובים.

פינת החברים

 היה לי חבר

למה כדאי להיות חבר בעיל"ם? אין לך דרך יעילה יותר ללמוד את רזי חקר השורשים במישרין ובעקיפין ובה בשעה גם לחזק את הארגון המייצג של חוקרי הסיפור המשפחתי ולגוון את השרותים שאנחנו מציעים לחברינו ולקהילה הגנאלוגית בישראל. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר.

דמי החבר לשנת 2023 הם 200 ₪ ליחיד, 300 ₪ לזוג.

 ניתן לחדש את החברות בצורה מקוונת. את תשלום דמי החבר השנתיים עדיף לשלם באמצעות כרטיס אשראי או Bit, ואפשר גם בהעברה בנקאית. 

למחדשים

תזכורת אישית נשלחת אליכם בסמוך למועד חידוש החברות השנתית. הקפידו לחדש בתוך 30 יום מקבלת התזכורת.

לחידוש החברות
למצטרפים חדשים

אנחנו מזמינים את כול מי שחקר שורשי המשפחה קרוב ללבו להצטרף כחבר לעמותת עיל"ם. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר. נשמח לסייע ולהסתייע.

דמי החברות לשנה מלאה (12 חודשים).

למצטרפים חדשים לעיל"ם
אני מסכים לקבל את הניוזלטר ומידע שוטף על פעילות עיל"ם
 

לחצו לאישור

אני מבקש לגלוש באתר עיל"ם ולהינות מנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית
 

לחצו כאן

01.04.2023, י' ניסן, תשפ"ג

 

נגישות