האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

ניוזלטר 2023-4-1 חזרה לדף כל הניוזלטר
 
 

משולחנו של יו"ר עיל"ם

 

שלום לקורא

את עונת חגי ניסן – אייר אני מקדיש להכנת הדוח השנתי לאסיפה הכללית השנתית של עיל"ם שנקבעה ליום א' 7 במאי 2023 ולעידכון תוכנית העבודה לשנה החולפת.

באסיפה הכללית אני מצפה לפגוש את כול חברי עיל"ם. למפגשים הללו ולתהודה הציבורית שהם מזמנים לנו, יש חשיבות רבה בעיני. הם מאפשרים לנו לעמוד על הילכי הרוח ועל רחשי הלב של החברים וגם מסייע לנו בהתוויית הפעילות בהמשך לטובת החברים והקהילה הגנאלוגית כולה. במידי שנתיים גם השנה עומדים לבחירה ולאמון החברים תפקידי המפתח של עיל"ם, יושב ראש, המזכיר והגזבר. כול מי שמרגיש שיש לו מה לתרום יכול להגיש את מועמדותו. אני חושב שלא מוגזם יהיה לומר שהמפגש החברי הזה פעם בשנה, הוא לא רק חשוב ומועיל, הוא גם מהנה. הוא עושה רק טוב גם לפעילים וגם ליושבי הספסלים האחוריים.

השבוע העלינו לערוץ הווידאו שלנו את המפגש המיוחד שהוקדש ליום הזיכרון לשואה ולגבורה. ד"ר מיכל בן יעקב סיפרה על פרשת הפליטים במרוקו של מלחמת העולם השניה ורמי נויברגר על מחקרו על גיטו קובנה בשואה ועל יהודי קובנה בשנים שקדמו לה. ההקלטה של ההרצאות הללו מצטרפת לעשרות רבות של הרצאות ממפגשי עיל"ם שעוסקות בהיבטים השונים של חקר ההיסטוריה המשפחתית וחיפוש קרובים. ההקלטות בערוץ הווידאו האינטרנטי של עיל"ם הינו אוצר בלום של ידע ושל חוויות אנושיות וברובן פתוחות לציבור הרחב. אני ממליץ שתציצו בהן מפעם לפעם.

 אנחנו מרכינים ראש לזכר הנופלים במערכות ישראל ומביעים ניחומים למשפחות השכולות.

חג עצמאות שמח,

משה גולן 

 
 
 
האספה הכללית השנתית
 
האספה הכללית של עמותת עיל"ם תתקיים גם השנה בזום. חברי עמותת עיל"ם מוזמנים להשתתף באספה, ליטול חלק פעיל בדיוניה ולהצביע על הנושאים העומדים על סדר היום.

המועד שנקבע לאסיפה הוא יום ראשון ה-7.5.2023, ט"ז באייר תשפ"ג בשעה 17:30.  

הקישור לאסיפה הכללית בזום יישלח לחברי עיל"ם כשבוע לפני האספה.

הזכות לבחור ולהיבחר. יש להדגיש, שרק מי שמילא את חובותיו לעמותה יוכל להשתתף באספה ולממש את זכותו לבחור ולהיבחר. 

מועמדות לתפקיד בעיל"ם. באסיפה הכללית יעמדו לבחירה חמישה תפקידים: יו"ר עיל"ם, מזכיר/ת עיל"ם, גזבר/ית עיל"ם, חבר או חברת וועד ושני חברים או חברות לועדת ביקורת. לתשומת לב כולם, כל חבר רשאי להגיש את מועמדותו לכל תפקיד ובכלל זה חברים וחברות שסיימו למלא זה עתה את תקופת הכהונה שלהם בתפקיד. אלה שמבקשים לעשות זאת ימלאו את הטופס שנשלח אליכם במייל ושלחו אותו לא יאוחר מתאריך 30.4.2023 אל מיכל אפטר חברת הועדה המארגנת לכתובת הדוא"ל: micolapter@gmail.com

נושאים לסדר היום. כל חבר רשאי להציע נושאים לדיון באסיפה הכללית. מי שיש לו הצעה לסדר היום, ישלח את הצעתו בכתב. על ההצעה להגיע במייל לא יאוחר מתאריך ­­­­­­­­­­28.4.2022 אל רבקה יוגב, חברת הועדה המארגנת לכתובת הדוא"ל: rikiyogev53@gmail.com

סדר היום הזמני הוא זה: בחירת יו"ר האסיפה ומזכיר האסיפה, הרצאה; דו"ח שנתי של יושב ראש עיל"ם; אישור הדו"ח המילולי 2022; הצגת הדו"ח הכספי 2022; אישור הדוח הכספי; אישור הצעת התקציב לשנת 2023; הצגת דוח ועדת ביקורת; בחירות למוסדות עיל"ם; דיון בענייני העמותה.

ההרצאה המקדימה לאסיפה תהיה הרצאתו של חיים דקל על 'חקר שורשים בארגון יוצאי זגלמביה' שתסקור את הפעילות של ארגון המתנדבים של גנאלוגים חובבים יוצאי אזור זגלמביה בפולין, הקושרים את חברי הארגון לעבר המשפחתי שלהם וגם האחד לשני. סקירה של תהליך שנבנה בשנים האחרונות עקב בצד אגודל והפך את הארגון (כנראה) ליחודי בתחום.
המרצה, חיים דקל (דרקסלר), דור שני ליוצאי זגלמביה: אביו, שמואל דרקסלר ז"ל היה יליד העיר בנדין.
חיים דקל משמש בתפקיד חבר בוועד ארגון יוצאי זגלמביה ומרכז את נושא חקר השורשים.

 
 
 
שרות היעץ של עיל"ם
 
שרות היעץ של עמותת עיל"ם נועד לסייע לאנשים המעוניינים לחקור את ההיסטוריה המשפחתית שלהם, לבנות עץ משפחה ולספר את הסיפור המשפחתי, ומתקשים לעשות זאת ללא סיוע מקצועי. מתנדב שרות היעץ של עיל"ם אינו מבצע את המחקר עבור הפונים אליו אלא מדריך אותם במתן כיוונים, כלים ושיטות שיאפשרו להם להמשיך ולחקור את הנושא בעצמם.

שרות היעץ של עיל"ם הוא שרות מקצועי חינמי לציבור ופתוח לכול מי שמעוניין בחקר ההיסטוריה המשפחתית שלו.

אין צורך להיות מומחה למחשבים, מספיקה גישה למחשב,יכולת לגלוש באינטרנט וידיעה בסיסית של השפה האנגלית.

שרות היעץ של עיל"ם כולל מספר מסלולים וניתן לבחור את המתאים לכם ביותר: שרות היעץ הכללי לציבור הרחב, שרות היעץ הרב דורי לתלמידי מערכת החינוך התיכוני, שרות היעץ בשיתוף בית אריאלה למפגשים פנים אל פנים או גם משלוח שאילתות ממוקדות לקבוצת הפייסבוק של עיל"ם.   לחצו על הכפתור המתאים לכם ועקבו אחר ההנחיות:

 
שרות היעץ הכללי לחקר משפחה
 
 
שרות היעץ הרב דורי לתלמידים
 
 
שרות היעץ בשיתוף בית אריאלה
 
 
שאילתות לקבוצת הפייסבוק של עיל"ם
 
 
 

בסניפי עיל"ם

 
         סניף ירושלים
 

"בני דודים מדרגה שנייה ושלישית – דרכים לאיתור ויצירת קשר עם קרובים", מפגש זום לרגל יום הזיכרון לנופלים במערכות ישראל.   מרצה: אפרת שמעוני ססר.       יום ב' 01.05.2023 שעה 18:00. מנחה: דורית פרי

 
לפרטים והרשמה לחצו כאן
 
סניף ראשון לציון ומושבות יהודה
 
מפגש מטעם סניף ראשון לציון ומושבות יהודה מתקיים ביום ב' 25.05.2023 שעה 17:30במוזיאון מזכרת בתיה. המפגש כולל הרצאה וסיור מקדים במוזיאון. הכניסה לנרשמים מראש החל מהשעה 17:00.

 

פרטים על קישור להרשמה, על המרצה ועל ההרצאה נפרסם בימים הקרובים.

 
 
 
 
הצריף ביד יצחק בן צבי
 
 
 
 
 
שורת המתנדבים של עיל"ם
 
ריבוי וגיוון הפעילויות של עיל"ם משוועים למתנדבים נוספים שיצטרפו למעגל העשייה. אנו זקוקים לכם כדי שנוכל לשמור על היקף הפעילות שלנו כיום ועל התרחבותה בעתיד למען חברינו בעמותה ולמען הקהילה הגנאלוגית בישראל.

ההתנדבות תורמת לכולם, לנותן ולמקבל, למתנדבים ולעמותה הקולטת אותם. המתנדבים פועלים למען הכלל ובא בעת נהנים מחווית העיסוק בחקר שורשי משפחה ומן החברותא עם בעלי עניין משותף.

נכון לעכשיו תוכלו לבחור במועמדות לאחד מן התפקידים האלה:
 * חבר/ת ועד בתפקיד מזכיר עיל"ם (באסיפה הכללית)                            * חבר/ת ועד בתפקיד גזבר עיל"ם (באסיפה הכללית)
 * חבר/ת ועד עיל"ם (באסיפה הכללית)
 * מתאם/ת מקצועי לשרות היעץ של עיל"ם
 * מתאם/ת פרויקטים של העמותה
 * חבר ועד לסניף ירושלים
 * חברי ועד חדש לסניף נגב (באר שבע)
 * צוות הקמה לסניף חדש בכרמיאל והצפון
 * ניהול קבוצות "דור לדור" (פורום ארצות מוצא או מכנה משותף אחר)
 * מתנדבים למפתוח (אינדקסינג) ארכיון הפקוא"ם (בשיתוף עם יד בן צבי)
 * העלאת מאגרי מידע מזדמנים לאתר (בהנהלת דני גרשוני)

מתעניין באחד מן התפקידים? התקשר אל משה הגולן, יו"ר עיל"ם ישירות בטלפון 052-3423222 או מלא ושלח טופס אותו תקבל בלחיצה על כפתור הקישור:

 
כניסה לשורת המתנדבים
 
 
חדשות בקצרה
 
  • האסיפה השנתית של עיל"ם נקבעה ליום א' 07.05.2023, בזום. הודעות נשלחו לחברים.
  • הגשת מועמדות לתפקיד בעיל"ם יש להגיש בהקדם ולא יאוחר מיום א' 30.04.2923
  •  סניף חיפה והקריות נערך לחידוש הפעילות ביד לבנים באחוזה בתמיכת אגף הספריות בעיריית חיפה ורונית ברזילי. על וועד ההקמה מחדש נמנים מיכל דיסקין וזאב שרון.
  • בימים אלה נשלמת עבודת ניסוח ההצעה לשיתוף פעולה עם התוכנית לקשר רב דורי בבתי הספר מייסודם של המשרד לשיוויון חברתי ומשרד החינוך.
  • במפגש לדיירי מגדלי הים התיכון בגני תקווה ביום א' 04 ביוני 2023, שעה 18:45, תרצה ד"ר לאה הבר גדליה על טעימות בגנאלוגיה. על האירוע הוחלט בפגישתו של יו"ר עיל"ם משה גולן עם מיכל בר מנהלת התרבות במגדלי הים התיכון בגני תקווה שנועד כדי להציע להנהלת המקום את הקמתו של חוג עיל"ם במוסד המונה 440 דיירים.
  • החלו ההכנות לפתיחת עונת הלימודים במדרשת עיל"ם מיד אחרי חג הסוכות.
 
 
 
פינת החברים
 
"היה לי חבר…"
 
למה כדאי להיות חבר בעיל"ם? אין לך דרך יעילה יותר ללמוד את רזי חקר השורשים במישרין ובעקיפין ובה בשעה גם לחזק את הארגון המייצג של חוקרי הסיפור המשפחתי ולגוון את השרותים שאנחנו מציעים לחברינו ולקהילה הגנאלוגית בישראל. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר.

דמי החבר לשנת 2022 הם 200 ₪ ליחיד, 300 ₪ לזוג

ניתן לחדש את החברות בצורה מקוונת. את תשלום דמי החבר השנתיים עדיף לשלם באמצעות כרטיס אשראי או Bit, ואפשר גם בהעברה בנקאית.

 
למחדשים
 
תזכורת אישית נשלחת אליכם בסמוך למועד חידוש החברות השנתית. הקפידו לחדש בתוך 30 יום מקבלת התזכורת.
 
לחידוש החברות בעיל"ם
 
 
לחברים חדשים
 
אנחנו מזמינים את כול מי שחקר שורשי המשפחה קרוב ללבו להצטרף כחבר לעמותת עיל"ם. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור את העבר המשפחתי, למצוא קרובי משפחה שהקשר איתם נותק, ולהתחבר לאנשים בעלי עניין משותף. נשמח לסייע ולהסתייע.

דמי החברות לשנה מלאה (12 חודשים).

 
למצטרפים חדשים לעיל"ם
 
 
 
 
     
 
אישור קבלת מידע

אני מסכים לקבל את הניוזלטר ומידע שוטף על פעילות עיל"ם

 
 
     
 
לחצו לאישור
 
 
 
     
 
לגלישה באתר עיל"ם

אני מבקש לגלוש באתר האינטרנט של עיל"ם ולהינות מנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית

 
 
     
 
לגלישה לחצו כאן
 
 

 

נגישות