האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

ניוזלטר 2023-7-1 חזרה לדף כל הניוזלטר
 

משולחנו של יו"ר עיל"ם

 

שלום לקורא

 יום עיון וירטואלי של עיל"ם בנושא "פיצוח תעלומות משפחתיות" מתוכנן ליום ב', 16.10.2023 (אחרי חגי תשרי) וחוקרי ההיסטוריה המשפחתית מוזמנים להגיש הצעותיהם להרצאה באורך 45 דקות אשר פיענוח חידה משפחתית עומדת במרכזה. יום עיון בנושא פיענוח חידה משפחתית בשואה קיימנו לפני כשנה, ועל כן נעדיף הפעם הצעות שאינן עוסקות בשואה. שלחו נא הצעות לכתובת המייל info@isragen.org.il

 

שלושה שבועות אחרי יום העיון הזה, ביום א' 05.11.2023 שעה 16:30 תיפתח המדרשה לחקר שורשי משפחה וחיפוש קרובים במסלול המתחילים (חמישה מפגשים שבועיים) וניתן יהיה להירשם לשלושת המסלולים – מתחילים, מתקדמים ומתמחים שיתקיימו בזה אחר זה. שריינו את התאריכים.

 

בשבוע שעבר קיימנו מפגש לדיירי מגדלי הים התיכון בגני תקווה שבמרכזו עמדה הרצאתו של סיני זילבר בנושא "מי אתה חושב שאתה?". בעקבות התגובות החיוביות וההתעניינות הרבה שעורר המפגש, הגשנו לדיירי המקום באמצעות ההנהלה הצעה להקמתו של חוג לחקר ההיסטוריה המשפחתית, מעין סניף עיל"ם מקומי.

 

המגעים עם משרד החינוך ועם התוכנית לקשר הרב דורי נמשכים במטרה לבנות תשתית להכשרת מורים ומדריכים ושרות יעץ לתלמידי בתי הספר.

  שלכם,

משה גולן 

 
 
 
 

בסניפי עיל"ם

 
 
 

סניף ראשון לציון ומושבות יהודה

 

"מפה מספרת סיפור"              מרצה: צבי תדמור

מפגש מטעם סניף ראשון לציון ומושבות יהודה

מתקיים ביום ב' 10.07.2023 שעה 18:00 בארכיון לתולדות רחובות. רח' יעקב 4, סמטת חביבי, רחובות.       המפגש כולל הרצאה והסבר מקדים על ארכיון העיר.                    הכניסה לנרשמים מראש החל מן השעה 17:30.

 

 

לפרטים והרשמה  לחצו כאן
 
סניף השרון
 
"בסלון של ברטה"

מרצה: הסופרת אורה אחימאיר

24.07.2023 שעה 18:00

פרטים והרשמה בימים הקרובים

 

 
 
 
 
 

    המושבה רחובות

 
 
 
 
 
שרות היעץ של עיל"ם
 
שרות היעץ של עמותת עיל"ם נועד לסייע לאנשים המעוניינים לחקור את ההיסטוריה המשפחתית שלהם, לבנות עץ משפחה ולספר את הסיפור המשפחתי, ומתקשים לעשות זאת ללא סיוע מקצועי. מתנדב שרות היעץ של עיל"ם אינו מבצע את המחקר עבור הפונים אליו אלא מדריך אותם במתן כיוונים, כלים ושיטות שיאפשרו להם להמשיך ולחקור את הנושא בעצמם.

שרות היעץ של עיל"ם הוא שרות מקצועי חינמי לציבור ופתוח לכול מי שמעוניין בחקר ההיסטוריה המשפחתית שלו.

אין צורך להיות מומחה למחשבים, מספיקה גישה למחשב,יכולת לגלוש באינטרנט וידיעה בסיסית של השפה האנגלית.

מנהלת שרות היעץ, ד"ר לאה הבר גדליה, מנהל ארגוני של שרות היעץ, עומר אורליאן.

שרות היעץ של עיל"ם כולל מספר מסלולים וניתן לבחור את המתאים לכם ביותר: שרות היעץ הכללי לציבור הרחב, שרות היעץ הרב דורי לתלמידי מערכת החינוך, שרות היעץ בשיתוף בית אריאלה למפגשים פנים אל פנים או גם משלוח שאילתות ממוקדות לקבוצת הפייסבוק של עיל"ם.

לקבלת סיוע בחקר ההיסטוריה המשפחתית לחצו על אחד מן הכפתורים המתאים לכם ועקבו אחר ההנחיות:

 
שרות היעץ הכללי
 
 
שרות היעץ לתלמידים
 
 
שרות היעץ בשיתוף בית אריאלה
 
 
שרות היעץ בקבוצת הפייסבוק של עיל"ם
 
 
 
 
שורת המתנדבים של עיל"ם
 
ריבוי וגיוון הפעילויות של עיל"ם משוועים למתנדבים נוספים שיצטרפו למעגל העשייה. אנו זקוקים לכם כדי שנוכל לשמור על היקף הפעילות שלנו כיום ועל התרחבותה בעתיד למען חברינו בעמותה ולמען הקהילה הגנאלוגית בישראל.

ההתנדבות תורמת לכולם, לנותן ולמקבל, למתנדבים ולעמותה הקולטת אותם. המתנדבים פועלים למען הכלל ובא בעת נהנים מחווית העיסוק בחקר שורשי משפחה ומפתרון תעלומות משפחתיות, ומן החברותא עם בעלי עניין משותף.

נכון לעכשיו תוכלו לבחור במועמדות לאחד מן התפקידים האלה:
 * חבר/ת ועד עיל"ם (עדיף חבר בעל כישורים בשימוש במחשב)
 * מתאם/ת פרוייקטים של העמותה
 * חבר ועד לסניף ירושלים
 * חברי ועד חדש לסניף נגב (באר שבע)
 * צוות הקמה לסניף חדש בכרמיאל והצפון
 * מתנדבים למפתוח (אינדקסינג) ארכיון הפקוא"ם (בשיתוף עם יד בן צבי)
 * העלאת מאגרי מידע מזדמנים לאתר (בהנהלת דני גרשוני)                  * יו"ר פורום יוצאי רומניה, או פולין  

מתעניין באחד מן התפקידים? התקשר אל משה הגולן, יו"ר עיל"ם ישירות בטלפון 052-3423222 או מלא ושלח טופס אותו תקבל בלחיצה על כפתור הקישור לשורת המתנדבים:

 
קישור לשורת המתנדבים
 
 
חדשות בקצרה
 
  • סניף חיפה והקריות נערך לחידוש הפעילות ב"יד לבנים" אשר באחוזה בתמיכת אגף הספריות בעיריית חיפה ומנהלת האגף רונית ברזילי. מפגש חגיגי לחידוש פעילות הסניף והרמת כוסית לקראת ראש השנה תתקיים ביד לבנים ביום א' 10.09.2023 שעה 19:30. מתכנסים ביד לבנים, אחוזה, החל מן השעה 19:00. חברי ועד הסניף הם מיכל דיסקין וזאב שרון.
  • ישיבת ועד עיל"ם בזום התקיימה ביום ה' 22.06.2023
  • חברת הוועד, רונית ניקולסקי לקחה על עצמה את ריכוז פורום יוצאי אוקראינה. חוקרי שורשי משפחה באוקראינה מתבקשים ליצור איתה קשר.
  • ישיבת הנהלת שרות היעץ ד"ר לאה הבר גדליה ועומר אורליאן קיימה פגישה עם משה גולן, יו"ר עיל"ם לגיבוש נהלי העבודה עם התרחבות השרות.
  • נמשכות ההכנות לפתיחת עונת הלימודים במדרשת עיל"ם בסתו. תאריך היעד הוא יום א' 05.11.2023. יום עיון לקראת פתיחת שנת הלימודים יתקיים ב- 16.10.2023. ההרשמה תיפתח בקרוב.
 
 
 
פינת החברים
 
"הייה לי חבר…"
 
למה כדאי להיות חבר בעיל"ם? אין לך דרך טובה יותר ללמוד את רזי חקר השורשים במישרין ובעקיפין ובה בשעה גם לחזק את הארגון המייצג של חוקרי הסיפור המשפחתי ולגוון את השרותים שאנחנו מציעים לחברינו ולקהילה הגנאלוגית בישראל. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור, למצוא, להתחבר.

דמי החבר לשנת 2023 הם 200 ₪ ליחיד, 300 ₪ לזוג

ניתן לחדש את החברות בצורה מקוונת. את תשלום דמי החבר השנתיים עדיף לשלם באמצעות כרטיס אשראי או Bit, ואפשר גם בהעברה בנקאית.

 
למחדשים
 
תזכורת אישית נשלחת אליכם בסמוך למועד חידוש החברות השנתית. הקפידו לחדש בתוך 30 יום מקבלת התזכורת.
 
לחידוש החברות בעיל"ם
 
 
לחברים חדשים
 
אנחנו מזמינים את כול מי שחקר שורשי המשפחה קרוב ללבו להצטרף כחבר לעמותת עיל"ם. עיל"ם היא המסגרת האידיאלית לחקור את העבר המשפחתי, למצוא קרובי משפחה שהקשר איתם נותק, ולהתחבר לאנשים בעלי עניין משותף. נשמח לסייע ולהסתייע.

דמי החברות לשנה מלאה (12 חודשים).

 
למצטרפים חדשים לעיל"ם
 
 
 
 
     
 
אישור קבלת מידע

אני מסכים לקבל את הניוזלטר ומידע שוטף על פעילות עיל"ם

 
 
     
 
לאישור לחצו כאן
 
 
 
     
 
לגלישה באתר עיל"ם

אני מבקש לגלוש עכשיו באתר האינטרנט של עיל"ם ולהינות מנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית

 
 
     
 
לגלישה לחצו כאן
 
 

 

 

נגישות
בחירת מטבע