מפקד אוכלוסין מ-1922 שנערך ע”י המנדט הבריטי

ב-1922 ערכו הבריטים מפקד האוכלוסייה של המנדט בארץ ישראל. באותה התקופה מנתה האוכלוסיה 753,048 איש. לעת עתה נמצא בידנו רק המפקד המתייחס לתושבי תל-אביב ופתח תקוה. נפתח לציבור הרחב אוגוסט 2010. 

לחצו כאן לחיפוש ברשומות ארץ ישראל

לזכר שלמה ורייזל אפשטיין וילדיהם של העליה השנייה, ע”ה
 
לאחר מפלתו של הציר גרמניה-תורכיה במלחמת העולם הראשונה והתפוררותה של האימפריה העות’מנית שנבעה מכך, ארץ ישראל הפכה למנדט בריטי על פי החלטת חבר הלאומים. ב-1922 ערכה בריטניה את מפקד האוכלוסין הראשון של המנדט. באותה התקופה מנתה האוכלוסייה 753,048 איש וביניהם 599,177 מוסלמים, 83,790 יהודים, 71,464 נוצרים ועוד-7,617 איש שהשתייכו לקבוצות אתניות אחרות. ייתכן ומפקד זה כולל גם את תושבי הגדה המזרחית של הירדן. המפקד התנהל בערים הבאות: ירושלים, תל אביב, יפו, חיפה, טבריה, צפת, חברון, פתח תקוה, ראשון לציון, חדרה, רחובות ובעוד יישובים קטנים. כאשר משווים בין המפקד שנערך בפתח תקוה לבין זה שנערך בתל אביב, ניתן ללמוד כי למפקד לא היה פורמט אחיד ושהמידע הכלול בו משתנה מעיר לעיר.
 
כרגע, נמצא באתר זה אך ורק המפקד של פתח תקוה* ומפקד תל אביב-יפו**.
 
זכויות היוצרים על מפקד פתח התקוה הנמצא באתר זה שייכות לחברה הגניאלוגית הישראלית וגם לארכיון פתח תקוה. זכויות היוצרים של המסמך המקורי ממנו נבנה בסיס נתונים זה, שייכות רק לארכיון פתח תקוה. אין להעתיק שום קטע בלי אישור כתוב של החברה הגניאלוגית הישראלית ושל ארכיון פתח תקוה
 
** זכויות היוצרים על מפקד תל אביב-יפו הנמצא באתר זה שייכות לחברה הגניאלוגית הישראלית וגם לארכיון תל-אביב-יפו. זכויות היוצרים של המסמך המקורי ממנו נבנה בסיס נתונים זה, שייכות רק לארכיון תל-אביב-יפו. אין להעתיק שום קטע בלי אישור כתוב של החברה הגניאלוגית הישראלית ושל ארכיון תל-אביב-יפו.
http://tel-aviv.millenium.org.il/

נגישות

ברוכים הבאים לאתר החדש של עיל"ם.
אנו עושים כל מאמץ ליצור עבורכם אתר יפה יותר, מקיף ומעשיר יותר ויעיל יותר ואנו מקווים שתמצאו פה את המידע שאתם מחפשים.
אנו עדיין עורכים השלמות באתר ומקווים להבנתכם בהגיעכם לדפים שטרם עודכנו. אתם גם מוזמנים להיעזר במדריך למשתמש.

אנו מזמינים אתכם לבקר באגפים מחודשים וחדשים שנפתחו באתר:

עמוד מה חדש - המספק הצצה לפעילויות, אירועים וחדשות

רשומות ארץ ישראל - מידע מקיף אודות רשומות ממגוון מקורות בארץ ישראל

עמוד מקורות מידע - בו תוכלו למצוא הכוונה למקורות מידע בנושאי גנאלוגיה

מילון המושגים הבסיסי בתחום

בכל הערה או בקשה לגבי האתר ניתן לשלוח מייל בטופס יצירת הקשר שכאן.