האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

רשימות שונות מארכיון בפתח תקוה (כנראה משנות הארבעים של המאה ה-20)

באתר החל מה-17 בנובמבר 2009 לחברים בלבד- בעברית בלבד.

לחצו כאן לחיפוש ברשומות ארץ ישראל

מאגר הנתונים הינו בעברית בלבד והחיפוש בו מתבצע אך ורק בעברית. לחיפוש שם משפחה המורכב משתי מילים, כגון בן-עזר, יש לערוך את החיפוש "מכיל בן".
 
במקרים של רישום בעלות משותפת או שותפות עם שני שמות משפחות שונים, הם רשומים פעמיים: פעם אחת תחת שם המשפחה של השותף הראשון ורישום נוסף לפי שם המשפחה של השותף השני.

הרשימות שעליהן מתבסס מאגר הנתונים הזה שמורות בארכיון לתולדות פתח תקוה ע"ש עודד ירקוני בחטיבה של העירייה. הרשימות נלקחו מתוך התיקים של מועצת העיר (תשע רשימות במספר), רובן ללא תאריך. הרשימות האלו כוללות את הארגונים הבאים: ארגון בעלי מלאכה, ענף שיווק ירקות, "השוקלים", סוחרים, חקלאים, מכבי אבשלום, בעלי אוטומובולים, בעלי עגלות עם סוסים ואיכרים תושבי המושבה.
הרשימות האלה אוחדו למאגר נתונים אחד והן כוללות את הפרטים שנמצאו בכל אחת מן הרשימות. למשל ברשימת הסוחרים – לרוב מופיע פירוט סוג העסק וכתובתו, לעומת זאת רשימת בעלי המלאכה כוללת רק את כתובתם. ברשימת "השוקלים" לצד הכתובות רשומה השנה תש"ד (1943/44). רשימת החברים ב-"מכבי אבשלום" היא משנת
ת "ש (1939/40). במאגר הנתונים מופיעים 947 שמות.
 
במידה ויימצאו עוד רשימות בארכיון לתולדות פתח תקווה ע"ש ירקוני, יש תקווה שהן יתווספו למאגר הזה. המאגר יהיה נגיש לציבור הרחב באינטרנט עם סיום גיוס מימון. 

נגישות