האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

הארכיון המשפחתי

הארכיון המשפחתי הינו מקור מידע חשוב שממנו תוכלו לדלות הרבה מידע ולאמת פרטים שסופקו לכם במהלך הראיונות האישיים. אנו ממליצים לסרוק את כל החומרים הקיימים בארכיון המשפחתי.

בארכיון המשפחתי ('בוידעם') ניתן בדרך כלל למצוא:

  • תמונות – מהתמונות עצמן תוכלו ללמוד על אירועים חשובים בחיי קרובי המשפחה שלכם (כגון לידה, חתונה, ברית, בר מצווה, טיולים וכו') וכן על איך הם חיו והתלבשו באותה התקופה. אך שימו לב שעיקר המידע החשוב נמצא דווקא בגב התמונה, שכן בעבר היה נהוג לרשום בגב התמונה היכן, מתי ולכבוד איזה אירוע צולמה התמונה. במידה ויתמזל מזלכם שמות המצולמים גם יהיו רשומים שם. במידה ולא, אנו ממליצים לכם להוסיף אותם.
  • מסמכים ותעודות – לכל אחד מאגר של מסמכים ותעודות חשובים הכוללים תעודת לידה, תעודת נישואין, כתובה, תעודת פטירה, תעודת עולה, תעודת זהות, דרכון, כרטיס חבר בקופת חולים, תעודת לימודים גבוהים, הודעות אבל וכו'.
  • מכתבים וגלויות – לפני עידן האינטרנט היה נהוג לתקשר באמצעות מכתבים וגלויות. מהכתוב בהם ניתן ללמוד הרבה על חייהם של קרובי המשפחה ולעיתים גם לגלות או להצליב תאריכים חשובים (כמו ימי נישואין, לידה, בר מצוות וכד'), שמות קרובי משפחה וכתובות. תחת תפריט "שערי מידע" באתר עיל"ם תוכלו למצוא את ה"גלויופדיה", אוסף גלויות עשיר.
  • כתבי יד – זיכרונות, הגיגים, טיוטות של כתיבה ספרותית ודברי שירה.
  • חפצים אישיים – מדליות, סמלים ואותות, אוספים, מזכרות ויומן אישי.

חזרה לדף "שיטות לאיסוף מידע"

נגישות
בחירת מטבע