האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

"ההיסטוריה (הלא מוכרת) של היהודים" – מרצה: שלום בוגוסלבסקי – 18/6/2023

אנחנו שמחים להזמין את הציבור הרחב בכלל ואת חברי עמותת עיל"ם בפרט לפעילויות המגוונות שעיל"ם יוזמת ומציעה במטרה להנחיל את חקר שורשי המשפחה בישראל. המפגשים בסניפי עיל"ם, הכנס השנתי וימי העיון, הקורסים וסיורי השורשים, מעניקים למשתתפים בהם מעמדים משפחתיים מרתקים ושיטות וכלי מחקר נחוצים למי שמבקש לחקור את העבר המשפחתי שלו ומזמנים להם מפגשים לא צפויים והפתעות מרגשות. רשת תחנות הייעוץ בסניפי העמותה הולכת ומתרחבת במגמה להגיע לפריסה ארצית שתאפשר לכול ישראלי לקבל הדרכה וייעוץ במחקר המשפחתי שלו.

כאן תמצאו לא רק מידע על הפעילויות של עיל"ם אלא תמונה פנורמית של המתרחש בקהילה הגנאלוגית וחדשות בעלות עניין לכול מי שחקר ההיסטוריה המשפחתית קרוב ללבו.

לתשומת ליבכם – פעילויות העמותה מסומנות לנוחיותכם בצבע רקע ירוק זית, בניגוד לאירועים חיצוניים שהינם עם רקע לבן.

מעוניינים להנות מהנחות והטבות שמוקנות לחברי העמותה בפעילויות השונות? לחצו כאן להרשמה לעיל"ם. ההטבות יחולו באופן מיידי.

טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

"ההיסטוריה (הלא מוכרת) של היהודים" – מרצה: שלום בוגוסלבסקי – 18/6/2023

18 ביוני 2023 @ 20:00 - 21:30

שמונים אחוז מהיהודים בעולם הם צאצאים של אוסטיודן, יהודי מזרח אירופה.
אחרי השואה, נשארו בפולין יותר יהודים שהיו בצרפת לפני השואה. בשטעטל אוקראיני בינוני היו יותר יהודים מאשר בפרנקפורט, המבורג, איזמיר או טריפולי. מזרח אירופה הייתה הריכוז היהודי הגדול ביותר בהיסטוריה והאזור הכי יהודי בעולם.
אבל למרות כל זה, ולמרות ששם התעצב במידה רבה העולם היהודי של היום, אנחנו זוכרים עליו מעט מאוד. רק כמה דימויים וסטריאוטיפים, שרובם מוטעים
לחלוטין. בהרצאה הזאת נספר למה דווקא לשם הגיעו כל כך הרבה יהודים, מה קרה שם ומה השתבש, נשבור כמה מיתוסים וננסה להבין למה הסבתות והסבים שלנו לא סיפרו לנו על כל זה.
שלום בוגוסלבסקי נולד בסיביר וגר בירושלים. עובד כמורה דרך ומארגן טיולים, משלחות וסיורים לימודיים בירושלים ובמזרח אירופה, בוגוסלבסקי משמש גם כמנחה קבוצות ומחבר הבלוג "תניח את המספריים ובוא נדבר על זה" וכיום כותב ספר על ההיסטוריה של האוסטיודן.

מחיר כרטיס: 60 ש"ח

קישור להרשמה לאירוע

פרטים

תאריך:
18 ביוני 2023
זמן:
20:00 - 21:30
אירוע קטגוריה:

מקום

סלינה ביץ'
שנקר 2
תל אביב,
+ מפת גוגל
נגישות
בחירת מטבע