בזום) - 17/1/2023 - עיל״ם העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה" />

האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

השקת שני ספרים חדשים מאת עמר ברטוב – בית עגנון בירושלים (בזום) – 17/1/2023

אנחנו שמחים להזמין את הציבור הרחב בכלל ואת חברי עמותת עיל"ם בפרט לפעילויות המגוונות שעיל"ם יוזמת ומציעה במטרה להנחיל את חקר שורשי המשפחה בישראל. המפגשים בסניפי עיל"ם, הכנס השנתי וימי העיון, הקורסים וסיורי השורשים, מעניקים למשתתפים בהם מעמדים משפחתיים מרתקים ושיטות וכלי מחקר נחוצים למי שמבקש לחקור את העבר המשפחתי שלו ומזמנים להם מפגשים לא צפויים והפתעות מרגשות. רשת תחנות הייעוץ בסניפי העמותה הולכת ומתרחבת במגמה להגיע לפריסה ארצית שתאפשר לכול ישראלי לקבל הדרכה וייעוץ במחקר המשפחתי שלו.

כאן תמצאו לא רק מידע על הפעילויות של עיל"ם אלא תמונה פנורמית של המתרחש בקהילה הגנאלוגית וחדשות בעלות עניין לכול מי שחקר ההיסטוריה המשפחתית קרוב ללבו.

לתשומת ליבכם – פעילויות העמותה מסומנות לנוחיותכם בצבע רקע ירוק זית, בניגוד לאירועים חיצוניים שהינם עם רקע לבן.

מעוניינים להנות מהנחות והטבות שמוקנות לחברי העמותה בפעילויות השונות? לחצו כאן להרשמה לעיל"ם. ההטבות יחולו באופן מיידי.

טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

השקת שני ספרים חדשים מאת עמר ברטוב – בית עגנון בירושלים (בזום) – 17/1/2023

17 בינואר 2023 @ 18:00 - 20:00

בזום) - 17/1/2023 - עיל״ם העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה" data-viewtitle="השקת שני ספרים חדשים מאת עמר ברטוב – בית עגנון בירושלים (בזום) – 17/1/2023" data-redirected-view="" data-default-mobile-view="month" data-default-view="month">

השקת שני ספרים חדשים מאת עמר ברטוב
אירוע מקוון עם ההיסטוריון עמר ברטוב ויוסף (ג׳פרי) סאקס
מחר, יום שלישי כ״ד בטבת, 17.1, בשעה 18:00 ב-ZOOM

 

יותר מ-400 שנה הייתה העיירה בוצ׳אץ׳ שבגליציה ביתם של פולנים, אוקראינים ויהודים, ואלה לצד אלה חיו בהרמוניה יחסית. במלחמת העולם השנייה טבחו הגרמנים וסייעניהם ממשטרת אוקראינה בכל האוכלוסייה היהודית של העיר, ולאומנים אוקראינים עקרו את שכניהם הפולנים מבתיהם.

סיפורה של בוצ׳אץ׳, עיירת הולדתו של ש״י עגנון, מובא בשלושה מספריו של ההיסטוריון פרופ׳ עמר ברטוב. בשנת 2018 פרסם ברטוב, שאימו גדלה בבוצ'אץ', את ספרו זוכה הפרסים ״אנטומיה של רצח עם״, בו תיעד את קורותיה של העיירה בתקופת השואה. בקיץ האחרון יצא לאור ספרו ״מעשיות מארצות הספר: עברה של גליציה ומחיקתו״ המתחקה אחר בוצ׳אץ׳ ושאר גליציה בתקופה שקדמה לשואה. בימים אלה רואה אור ספרו החדש – ״הפרפר והגרזן״, המשחזר את רציחתה של משפחתו בבוצ׳אץ׳ וסביבותיה, אירוע שנעדר מן התיעוד ההיסטורי.

ביום שלישי כ״ד בטבת, 17.1, בשעה 18:00, נערוך אירוע השקה מיוחד לשני ספריו החדשים של ברטוב. במהלך האירוע ישוחח ברטוב עם הרב יוסף (ג׳פרי) סאקס על ההיסטוריה של העיירה בוצ׳אץ׳, על החיים התוססים של הקהילה היהודית שחיה בה ועל הנסיבות שהביאו לחורבנה בתקופת מלחמת העולם השנייה. 

האירוע יתקיים ב-ZOOM ויועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלנו.
ההשתתפות באירוע חופשית, בהרשמה מראש.

לחץ להרשמה

פרטים

תאריך:
17 בינואר 2023
זמן:
18:00 - 20:00
אירוע קטגוריה:

המארגנ/ת

בית עגנון בירושלים
טלפון
02-6716498
דוא״ל
office@agnonhouse.org.il
אתר
https://agnonhouse.org.il/
נגישות
בחירת מטבע