האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

הכנס השנתי של ארגון IAJGS – לונדון, אנגליה – 30 ביולי עד ה-3 באוגוסט 2023

אנחנו שמחים להזמין את הציבור הרחב בכלל ואת חברי עמותת עיל"ם בפרט לפעילויות המגוונות שעיל"ם יוזמת ומציעה במטרה להנחיל את חקר שורשי המשפחה בישראל. המפגשים בסניפי עיל"ם, הכנס השנתי וימי העיון, הקורסים וסיורי השורשים, מעניקים למשתתפים בהם מעמדים משפחתיים מרתקים ושיטות וכלי מחקר נחוצים למי שמבקש לחקור את העבר המשפחתי שלו ומזמנים להם מפגשים לא צפויים והפתעות מרגשות. רשת תחנות הייעוץ בסניפי העמותה הולכת ומתרחבת במגמה להגיע לפריסה ארצית שתאפשר לכול ישראלי לקבל הדרכה וייעוץ במחקר המשפחתי שלו.

כאן תמצאו לא רק מידע על הפעילויות של עיל"ם אלא תמונה פנורמית של המתרחש בקהילה הגנאלוגית וחדשות בעלות עניין לכול מי שחקר ההיסטוריה המשפחתית קרוב ללבו.

לתשומת ליבכם – פעילויות העמותה מסומנות לנוחיותכם בצבע רקע ירוק זית, בניגוד לאירועים חיצוניים שהינם עם רקע לבן.

מעוניינים להנות מהנחות והטבות שמוקנות לחברי העמותה בפעילויות השונות? לחצו כאן להרשמה לעיל"ם. ההטבות יחולו באופן מיידי.

טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

הכנס השנתי של ארגון IAJGS – לונדון, אנגליה – 30 ביולי עד ה-3 באוגוסט 2023

30 ביולי 2023 - 3 באוגוסט 2023

 

 

 

 

 

 

IAJGS שמחה להזמינכם לכנס השנתי הבינלאומי שייערך בלונדון, אנגליה מ-30 ביולי עד ה-3 באוגוסט 2023.

הקריאה להצעות לכנס בנושא גנאלוגיה יהודית פתוחה כעת. המועד האחרון להגשות הוא 23:59 ב-15 בינואר 2023.

נושאי הכנס

נושאי הכנס משקפים את המיקום של הכנס בלונדון. הועדה המארגנת מציעה סדרה של מסלולי נושא ואנו מעודדים הצעות העונות על אחת מקטגוריות הנושא וכן אנו מעודדים גם נושאים רחבים אחרים בגניאלוגיה יהודית.

מסלולי כנס 2023 הם:

מסלול בריטניה וחבר העמים: ניתן לאתר את המורשת המגוונת של משפחות יהודיות בבריטניה מאות שנים אחורה וכוללת קהילות ברחבי אנגליה, וויילס, סקוטלנד ואירלנד. מסלול זה עשוי לכלול את המשפחות היהודיות הרבות שעשו את דרכן למושבות האימפריה הבריטית לשעבר, כולל קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה, ג'מייקה, הודו ועוד רבות אחרות.

קהילות יהודיות ברחבי העולם ומסלול השואה: אנו חוקרים את חיי אבותינו במקומות רבים בעולם – לא רק במזרח אירופה ובמזרח התיכון. מסלול זה מיועד למצגות על קהילות ומשפחות יהודיות ברחבי העולם ועל שימור חיוני מתמשך של ההיסטוריה והזיכרון של השואה.

מסלול הגירה: מסלול זה מיועד להרצאות על מקורות המשפחות שלנו ולאן הן הלכו, כיצד היגרו למדינות שונות וכיצד הגיעו ליעדן. אנו מעודדים מצגות על נתיבי שילוח ורכבת ורישומי נוסעים ואזרחות.

מסלול מתודולוגי: מיומנויות רבות נחוצות לביצוע מחקר גנאלוגי, כולל מציאת מידע ומקור, תרגום ממגוון שפות וגישה לחומר שעלול להיות מורכב מבחינה אתית והיסטורית. מסלול זה מיועד להרצאות המתמקדות בטכניקות המסייעות לגנאלוגים יהודים במחקרם בכל רמה.

מסלול טכנולוגיה/מעבדת מחשבים: מסלול זה מיועד להרצאות על שימוש בטכנולוגיה מבוססת מחשב שיכולה לשפר את ההיסטוריה המשפחתית שלנו. זה עשוי לכלול אתרי אינטרנט ספציפיים, מאגרי מידע, תוכנות להיסטוריה משפחתית או הנחיות לגבי שימור רשומות וחומרים.

מסלול DNA: בדיקת DNA זמינה כעת להיסטוריונים משפחתיים מזה כמה שנים ואפשרה לנו ליצור קשרים בין העבר להווה, כמו גם למצוא בני משפחה חדשים או אבודים. מסלול זה נועד כיצד להשתמש ב-DNA במחקר שלך ובתוצאות של מחקרים חדשים המאירים אור על האופן שבו העבר משפיע על הדמוגרפיה היהודית של ימינו.

מסלול לסיפור סיפורים: סיפורים הם חלק חשוב מההיסטוריה הגנאולוגית שלנו, הן אלה ששותפו והן אלה שזוהו באמצעות מחקר. הם יכולים לנוע מסיפורים על חיי משפחה בעיירות אבות ועד חווית הגירה לחיים במדינה חדשה ואפילו אלה של בני משפחה שלא היו ידועים בעבר דרך DNA. מסלול זה יתמקד בגילוי, סיפור ושימור הסיפורים המשפחתיים הללו.

אם יש לכם.ן רעיון חדשני לתכנות שברצונך לדון בו עם יושבי ראש הכנס והתוכנית לפני הגשתך או לפני המועד האחרון שלנו, אנא כתוב ל- program@iajgs2023.org

סוגי הפעילות

מפגשים רגילים ייקבעו ל-45 דקות הרצאה, ולאחר מכן 15 דקות של שאלות ותשובות, למשך זמן הצגה כולל של 60 דקות.

מפגשים קצרים ייקבעו למשך 30 דקות הרצאה, שיכללו שאלות ותשובות.

דיוני פאנל מיועדים לקבוצות קטנות של דוברים עם דעות שונות בנושא משותף. יש להגיש הצעת פאנל על ידי המגיש הראשי או המנחה. ניתן להוסיף מידע על מגישים שותפים באפליקציה או מאוחר יותר.

מעבדות המחשבים יהיו באורך של שעה וחצי ומוגבלת ל-25 משתתפים משלמים.

הגבלת הצעות

המרצים יכולים להגיש עד 8 הצעות. בגלל המספר המצומצם של משבצות הזמן ומספר האנשים הרב הפונים לנאום, אנו נעדיף מרצים שעבורם נוכל לקבוע מספר מפגשים. זה לא מעיד כלום על איכות ההצעה שלכם אם לא נקבל את כל ההצעות שלכם. אנו מעריכים מאוד את נכונותכם לחלוק את המומחיות והידע שלך. הקצנו משבצות לדוברים חדשים לוועידות IAJGS, ואנו נקבל הגשות בודדות.

התמורה הכספית לדוברים מבוססת על מספר המפגשים המאושרים. פיצוי יינתן רק לדובר הראשי בכל הפעלה, פאנל או מעבדת מחשבים.

כדי להתחיל בתהליך הגשת ההצעה שלך, עבור אל דף האינטרנט call.iajgs2023.org ולחץ על הסרגל הכחול עם "התחל בקשה" בתחתית העמוד. שימו לב ש-PheedLoop היא פלטפורמת התוכנה החדשה שלנו.

תודה ומצפה להצעתך.

ג'ואל ספקטור, יו"ר
ועדת תכנית IAJGS לשנת 2023
program@iajgs2023.org

פרטים

התחלה:
30 ביולי 2023
סיום:
3 באוגוסט 2023
אירוע קטגוריה:

המארגנ/ת

IAJGS

מקום

לונדון
נגישות