בזום “סניפי עיל”ם – איתכם בבית – מחזור תשיעי”. זוהי סדרת המשך בת 7 מפגשים בה יארחו סניפי עיל”ם מרצים בתחומי שונים של המחקר הגנאלוגי. בתאריך 18/10/2021 יארחו עירית שם-טוב וסניף רשל"צ את ד"ר רחל-שלי לוי-דרומר בהרצאה השנייה […]" />

האתר של עמותת עיל"ם עבר למשכן חדש
אתר זה הוא עותק ישן של אתר עיל"ם.
אם הגעתם לאתר זה, אנא סגרו את כל הטאבים בדפדפן ומחקו היסטוריית גלישה על מנת להגיע לאתר העדכני.
אם הבעיה נמשכת יש לשלוח מייל לכתובת: urishahaff@gmail.com

"סניפי עיל"ם – איתכם בבית – מחזור תשיעי" – מפגש מס. 2 – סניף רשל"צ – "מפוארת ונשכחת – החייאת זיכרה של קהילת יהודי ביטולה-מונסטיר צפון מקדוניה" – מרצה: ד"ר רחל-שלי לוי-דרומר 18/10/2021

אנחנו שמחים להזמין את הציבור הרחב בכלל ואת חברי עמותת עיל"ם בפרט לפעילויות המגוונות שעיל"ם יוזמת ומציעה במטרה להנחיל את חקר שורשי המשפחה בישראל. המפגשים בסניפי עיל"ם, הכנס השנתי וימי העיון, הקורסים וסיורי השורשים, מעניקים למשתתפים בהם מעמדים משפחתיים מרתקים ושיטות וכלי מחקר נחוצים למי שמבקש לחקור את העבר המשפחתי שלו ומזמנים להם מפגשים לא צפויים והפתעות מרגשות. רשת תחנות הייעוץ בסניפי העמותה הולכת ומתרחבת במגמה להגיע לפריסה ארצית שתאפשר לכול ישראלי לקבל הדרכה וייעוץ במחקר המשפחתי שלו.

כאן תמצאו לא רק מידע על הפעילויות של עיל"ם אלא תמונה פנורמית של המתרחש בקהילה הגנאלוגית וחדשות בעלות עניין לכול מי שחקר ההיסטוריה המשפחתית קרוב ללבו.

לתשומת ליבכם – פעילויות העמותה מסומנות לנוחיותכם בצבע רקע ירוק זית, בניגוד לאירועים חיצוניים שהינם עם רקע לבן.

מעוניינים להנות מהנחות והטבות שמוקנות לחברי העמותה בפעילויות השונות? לחצו כאן להרשמה לעיל"ם. ההטבות יחולו באופן מיידי.

טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

"סניפי עיל"ם – איתכם בבית – מחזור תשיעי" – מפגש מס. 2 – סניף רשל"צ – "מפוארת ונשכחת – החייאת זיכרה של קהילת יהודי ביטולה-מונסטיר צפון מקדוניה" – מרצה: ד"ר רחל-שלי לוי-דרומר 18/10/2021

18 באוקטובר 2021 @ 17:45 - 20:00

ועד עיל”ם שמח להזמין את חברי/ות עיל”ם ואת הציבור הרחב לסדרת המפגשים בזום “סניפי עיל”ם – איתכם בבית – מחזור תשיעי”. זוהי סדרת המשך בת 7 מפגשים בה יארחו סניפי עיל”ם מרצים בתחומי שונים של המחקר הגנאלוגי.

בתאריך 18/10/2021 יארחו עירית שם-טוב וסניף רשל"צ את ד"ר רחל-שלי לוי-דרומר בהרצאה השנייה בסדרה:  "מפוארת ונשכחת – החייאת זיכרה של קהילת יהודי ביטולה-מונסטיר צפון מקדוניה".

תקציר ההרצאה:

קהילת יהודי מקדוניה בכלל וקהילת ביטולה-מונסטיר בפרט מהעתיקות באירופה, הושמדו בשואה כמעט באופן מלא (98%). מאז ניתן לומר שזו קהילה יתומה פעמיים: פעם אחת כיון שהושמדה, פעם שנייה כיון שזיכרה נשמט מהזיכרון הלאומי שלנו בהקשר שואה ובכלל.

בהרצאה נכיר את העבר המפואר של קהילה זו, המרצה תציג את השורשים שלה כנצר יחיד למשפחות המוצא שלה וכמייצגת סיפורה של הקהילה ואת העשייה העשירה מאז 2015, יחד עם השגריר לצפון מקדוניה דן אורין לשימור זיכרה של קהילה זו, בעיקר דרך פרויקט ביטולה שעוסק בעיקר בשיקום ותיעוד בית הקברות העתיק והגדול בבלקן בביטולה, וכן פעילות מיוחדת נוספת.

על המרצה:

ד"ר רחל-שלי לוי- דרומר, ילידת מקדוניה דור שני, צאצאית יחידה למשפחות לוי ואברבנאל מקהילת מקדוניה  שמעטים ממנה שרדו. מאז 2008 פועלת לשימור זכרה של קהילה ספרדית דוברת לאדינו מיוחדת זו.    

מאז 2015 מסייעת לשגריר דן אורין בפרוייקט שיקום בית הקברות היהודי בביטולה – מונסטיר שבמקדוניה.

יוזמותיה בתחומי האקדמיה: כנס במרכז דהאן, שיתופי פעולה עם האוניברסיטה של ביטולה וחילופי סגל בתוכנית ארסמוס של האיחוד האירופי, פרסומים בתקשורת וחומרים כתובים בנושא יהדות מקדוניה.

כדי להיכנס למפגש יש להירשם ולשלם דמי השתתפות מראש בהתאם לסוג ההרשמה. לאחר ההרשמה יישלח אישר הרשמה וקישור לזום. 

דמי ההשתתפות קודש להרחבת הפעילות להנחלת חקר שורשי משפחה בציבור.

במקרה של שאלות, בקשות ובירורים הקשורים להרשמה יש לפנות לרבקה יוגב (rikiyogev53@gmail.com טל. 054-4524388) ולשולי לוינבוים (tl@netvision.net.il  טל. 052-2807807).

  סכום
חבר עמותת עיל"ם – מפגש בודד 0 ש"ח
אורח – מפגש בודד 20 ש"ח

להצגת המחירים הרלוונטים עבורכם, אנא סמנו האם אתם חברי עיל"ם / אורחים/ מעוניינים בכרטיס משולב-לחבר עיל"ם ואורח.

כרטיסים לחברי עיל"ם

(שימו לב ע"מ ליהנות מההטבה יש להיות חבר פעיל)
אינכם חברים? תוכלו להירשם כאן.

אנא סמנו את הכרטיס המבוקש ואת הכמות המבוקשת ו"לחצו לרכישה": 

כרטיסים לאורחים

(כרטיסים למי שאינם חברי עיל"ם)
אינכם חברים? הירשמו ותהנו מהטבות והנחות – תוכלו להירשם כאן.

אנא סמנו את הכרטיס המבוקש ואת הכמות המבוקשת ו"לחצו לרכישה": 

   
לרכישת הרצאות בודדות:
Image סוג הרכישה/המנוי מחיר בחרו כמות סמנו לרכישה
0.00
לרכישת הרצאות בודדות:
Image סוג הרכישה/המנוי מחיר בחרו כמות סמנו לרכישה
20.00
לרכישת הרצאות בודדות:
Image סוג הרכישה/המנוי מחיר בחרו כמות סמנו לרכישה
20.00
0.00

 

 

המארגנ/ת

עיל"ם – סניף ראשון לציון ומושבות יהודה
דוא״ל
isyogev@orange.net.il
נגישות
בחירת מטבע

0

0

0

0

0

0